| GabrielaIoana a întrebat:

Am 14 ani si as vrea niste sfaturi in legatura cu un baiat(prima mea iubire). Cei care vor sa dea rasp la misto ii rog sa se abtina.Deci am fost cu acel baiat un an si 3 luni pana cand, vara trecuta el a decis sa ne despartim din cauza faptului ca incepusem sa ne certam destul de des. Am ramas sa ramanem prieteni da n-a fost chiar asa... dupa ce ne-am despartit am inceput sa ne indepartam foarte mult pana am ajuns sa nu ne mai zicem nici buna...Acum 3 luni am vb cu el si imi zicea ca sia gasit prietena si ca ii e f bine ca nu se cearta cu ea cum se certa cu mine. Dupa aceea in acea zi tot pe mes a intrebat-o pe o pr de-a mea daca am prieten la care pr mea i-a spus adevarul ca trecusem peste despartire si ca am prieten. El atunci ia cerut poza cu acel baiat cu care eram si i-a zis prietenei mele exact asa,, E un baiat de nota 10.eu sunt doar un fraier" ideea e ca dupa acea i-a dat prietenei
mele o poza cu pr lui si a zis ca ea e de 100 de ori mai draguta ca mine si sa ajunga pozele acelea la mine.De atunci nu am mai vb
pana acum 2 saptamana cand eu eream cu o pr si ne dadeam pe niste leagane cand ne-am intalnit cu unu din pr lui si am stat de vb dupa putin timp a aparut si el.statea in fata leaganului meu si imi zicea sa il lovesc cu picioarele ca merita si zambea la mine i-am spus ca nu il pot lovi si am mai stat putin si am plecat.Am realizat atunci ca inca imi mai placea de el asa ca m-am desp de baiatul cu care eream. cam asta e povestea mea. ideea e acum daca el ma mai place si daca merita sa incer sa-i spun ca inca il mai plac? Dau fundita :X

Răspuns Câştigător
| ♥.Sagemix a răspuns:

Cum au zis si restul' oh go on. inca te place. el n`a trecut peste. incearca sa se razbune, indiferent cat vrea sa para el asa un martir, care isi recunoaste fara frica toate greselile si le infrunta ca un barbat adevarat.
Sa se razbune, sub forma ca vrea sa se ascunda sub o alta infatisare, ca nu ii mai pasa. desi incearca sa-ti trimita 2 mesaje in acelasi timp. si vrea sa iei tu atitudine.
Pe scurt e un las. vrea sa initiezi tu tot procesu' asta de impacare, doar ca la sfarsit, sa-ti arunce in fata, ca tu l`ai cautat!
daca totusi vrei sa te impaci cu el [ desi se poarta ca un mare tampit ], eu zic ca ar trebui sa purtati niste discutii.
si daca vrei sa initiezi o conversatie, ai putea sa `l intrebi de ce puii mei voia sa ajunga pozele alea la tine?
ca sa ce? sa-ti demonstreze ce?
Faza cu impacatu'. eu zic sa nu iti faci mari iluzii, nu s-a schimbat si nici nu se va schimba, asta e foarte CLAR! vrea doar sa se joace. iar daca ati fi din nou impreuna, la certuri, iti va strecura cate o vorba de ' fosta ' ca ea nu facea asa sau oh go on etc. plus ca va exista mereu legatura aia fortata, amintirea unei despartiri, sentimente. mai greu dupa. happy

eu zic ca nu merita. pur si simplu, cel mult, tine legatura cu el. treci peste. happy atatia baieti asteapta.

5 răspunsuri:
| oareux a răspuns:

:X:X

wow. ce poveste:X
Tipu ink te placetongue
e clar:X

merita sa ii spui ca il placi
odata ce te`ai desp de ala... ce mai ai de pierdut?:X

esti norocoasa:X

| alone a răspuns:

Poate ca e bine sa mai incercati o data, eu sincer cred ca t place adica daca nu ar fi asea d c ar mai face tot c face unerri e bine sa t intorci in trecut! ancearca poate iese ceva bun!

| HubbaBubBa_1414 a răspuns:

Tu fara suparare da mi se pare ca "prietenu tau"se comporta ca un idiotstraight face daca as fi in locul tau nu mas impaca ca el adica mi se pare ca se comporta ft urat ca tine ( mai ales la fazele in care se lauda ca prietena lui mi se pare ca incerca sa te faca sa suferi atunci cand tot spunea ce buna e actuala si cat de rea e fosta...) noj fa cum vrei eu cred ca nu te merita...oh go on adica sunt atatea baieti pe lumehappy

| Alecriss a răspuns:

Ideea ca ca ar fi bine daca ai vorbi cu el despre fosta voastra relatie si sa vezi ce zice iar apoi daca el crede ca mai simte ceva pentru tine ar fi minunat daca i-ai mai da o sansa si sa mai iar cu el merita sa incerci mai ales ca ai zis ca te-ai despartit d prietenul tau pentru ca ink mai simti ceva pentru fostul vorbeste cu el da-i o sansa pup.

| misschocolate a răspuns:

Chiar da :X

spune`i sau da`i de inteles ca`l placi. pentru ca e cam aiurea sa-i spui in fata ca`l placi.

in fine.

n`ai nimic de pierdut!