| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si de 7 ani port ochelari si m-am saturat de ei.As vrea sa-mi pun lentile de contact.Stie cineva daca imi pot pune la varsta asta?

2 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Eu port lentile de contact si medicul oftalmolog mi-a spus ca poti purta ochelari de la orice varsta, atata vreme cat mergi periodic la control si cat esti suficient de responsabil ca sa ai grija de ele. O contrazic pe Pudi, lentilele nu ustura deloc si nici nu dauneaza, vorbesc din experienta.

| pudi a răspuns:

Salut, si eu am 14 ani si port ochelari de la 6 ani. Mama mea are lentile de contact dar nu este raiul pe care il crezi tu. Trebuie sa fii mereu curata pe maini sa ai grja si mai ales ca ustura si dauneaza ochiului, cat despre varsta este recomandat de la 18 ani in sus. Tu iti poti pune cand vrei. Bafta si sper ca ti-am fost de folos happy