| xXxRadu a întrebat:

Am 14 ani si din nefericire trebuie sa merg la liceu...
Eu as vrea sa merg la un liceu de arte dar mi-e frica de proba pentru ca nu stiu sa piectez eu stiu doar sa desenez grafic si eu pot doar sa copiez desene grafice nu am ajuns inca sa imi creez propriile personaje.

Intrebarea mea este : Credeti ca as putea sa intru la liceu daca as arata desenele mele? Sau daca ar fi neaparat sa dau proba ar trebui sa dau din ce imi spun ei sau din ce vreau eu?
Dau funda celui care ma lamureste

Răspuns Câştigător
| FastAndFurious a răspuns:

E proba practica de aptitudini.
dar ca sa nu ne dam noi cu presupusul, suna la secretariat la liceu sau mergi pana acolo si intreaba concret.
Sigur nu se da un test din istoria artei, dar vezi care e proba.
O amica a dat la sectia de teatru la liceul de arta acum 2 ani proba un monolog, atat. E foarte expresiva si cred ca acontat si asta.
La tine sunt alte criterii si astia de la arte nu stiu daca or sa ti le spuna aici.
Ai intra poate pe locurile lor, intelegi?

5 răspunsuri:
| FastAndFurious a răspuns:

Acolo nu te duci cu colectia ta de desene.
Dai o proba practica pe loc.
Vezi daca liceul de arta nu are si sectia " grafica", nu doar " pictura", daca tot nu-ti place

| baf a răspuns:

Se da o proba practica ...nu e chiar atat de greu... oricum incercarea moarte n-are

| xXxRadu explică (pentru baf):

Da incercarea moarte n-are cel putin nu moartea ta dar moartea viselor tale...Dar eu am intrebat daca dau proba din ceva ce-mi cer ei sau din ce vreau eu legat de grafica? Dar sper ca nu se cere teorie legata de umbre sau de alte chestii nu?

| baf a răspuns (pentru xXxRadu):

Pai un coleg a dat la liceul de arta carmen silva Ploiesti si a luat,nu i s-a cerut teorie l-au pus sa faca niste desene,dar pe el nu l-a ajutat media,,acum incearca si tu,nu poate nimeni sa iti spuna sigur, el a luat si nu e un mare talent acum depinde si de liceu,,, oricum succes.dar ar trebui sa ai si o a doua varianta de liceu, teorie iti preda acolo.de unde vrei sa stii, acum probabil se cer niste chestii esentiale

| FastAndFurious a răspuns (pentru xXxRadu):

E proba practica de aptitudini.
dar ca sa nu ne dam noi cu presupusul, suna la secretariat la liceu sau mergi pana acolo si intreaba concret.
Sigur nu se da un test din istoria artei, dar vezi care e proba.
O amica a dat la sectia de teatru la liceul de arta acum 2 ani proba un monolog, atat. E foarte expresiva si cred ca acontat si asta.
La tine sunt alte criterii si astia de la arte nu stiu daca or sa ti le spuna aici.
Ai intra poate pe locurile lor, intelegi?

| ady9631 a răspuns:

Desenele tale grafice trebuie sa fie creatia ta nu copiate si poti intra la un liceu de arte ca nu te i-a din prima cu opere de arta totusi trebuie sa stii materi adica iti da un test cum ai in generala nu trebuie sa stii sa pictezi inveti in timp. Daca nu sti teorie la desen degeaba intri la liceul de arte ei asta vor sa stie. Sper ca te-am ajutat happy. Funda?