| unasempliceragazza a întrebat:

am 15 ani si as vrea si eu sa pot face spagatul, cu toate ca virsta nu e chiar potrivita poate...Cum ati reusit voi? ce exercitii ati facut? si in cit timp ati reusit? dau funda&vot!

Răspuns Câştigător
| Ludmila0000 a răspuns:

Incalzestete si dupa aia ridica ambele piciorele cat mai sus. cand sunt in fata ta incearca fara sa-i indoesti si ii tragi catre tin, fa Exercitii de acest gen de 3-4 ori pe zi si dupa un o maxim daua saptamani vei reusii. Asa am acut si eu. Bafta!

1 răspuns:
| Fridăm a răspuns:

Bună! Din ce am mai citit pe ici-colo, am înţeles că fandările sunt numai bune pentru acest tip de exerciţiu. Faci o încălzire, nişte fandări şi apoi te laşi tot mai jos, însă fără să te forţezi tare. Baftă!