| RaVuL a întrebat:

Buna am 15 ani si m-am apucat de fumat de prin Decembrie anul trecut si acum nu mai pot sa ma las daca nu fumez vreo 5 tigari pe zi nu rezist cum pot sa ma las Bunavointa am dar nu pot imi cere organismul eu vreau dar nu pot

Răspuns Câştigător
| FreaxxKid a răspuns:

Daca vrei sa te lasi, nu ar trebui sa incerci sa termini cu tigarile deodata, ar trebui sa incepi sa fumezi cate 4 tigari pe zi peste o saptamana cate 3, cate 2 pana cand ajungi la 1, oricum cand o sa ajungi sa fumezi mai putin o sa iti fie mai usor sa te lasi, si apropo de plasturii aia care se pun pe brat, nu merg intodeauna.
PS: Daca incepi sa fumezi din ce in ce mai putin asta iti poate provoca o stare de nervozitatea, dar oricum odata ce iti reobisnuiesti organismul sa nu mai simta nevoia de tigari astea o sa treaca, daca vrei sa te lasi de tigari trebuie sa vrei asta cu adevarat, altfel nu iti iese

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Ia-ti o tigara electronica ca asta: http://www.esmoke.ro/

| whatevernvm a răspuns:

Meste guma pana adormihappy
Du-te la farmacie si cumjpara un plasture sau pastile pentru asa cevahappy

| Kesha1428 a răspuns:

Nu exista nu pot,exista nu vreau,dar oricum,s-au inventat niste plasturi care se pun pe brat,nu stiu cat sunt de bune, dar cert nu stiu, ca am 12 ani laughing