| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna am 15 ani si n-am patratele adica abdomene.
Am 1.80 si 75 Kg Si vreau sa am abdomen...
Imi spuneti cum scap de grasimea abdominala?
Daca fac cum zice-ti voi in maxim 1 -2 am abdomen?

Funda!

2 răspunsuri:
| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Tinere domn abdomen ai oricum.Se pare ca problema este ca vrei sa-ti dezvolti muschii abdominali.Nu e greu dar nici usor.Depinde de cata vointa ai si cat efort esti dispus sa faci pentru asta. Exercitii sant multe, unele mai complexe altele mai simple.din experienta mea de 10 ani de sport de performanta( fara mari performante) am invatat ca un exercitiu cu cat e mai simplu cu atat e mai eficient.Pentru a-ti fi de folos cat de cat ar trebui sa stiu cam ce ai facut pana acum pentru asta si mai ales daca din punct de vedere medical e ok. In mod normal profesorul de sport ar fi in masura sa-ti dea niste lectii, desii nu toti sant calificati sau nu toti isi iubesc meseria si daca ii intrbi se eschiveaza! o seara buna!

| Bogdanutz93 a răspuns:

In maxim 1-2 ce? ore zile ani ce vrei sa zici? Daca sa ai un abdomen cu patratele trebuie sa dai jos graasimea.Cel mai bun exercitiu pentru asta este alergatul, fa-ti un abonament la o sala de forta si alearga acolo pe banda(e destul de frig afara pentru alergat in perioada asta) si alterneazale cu exercitii specifice.Bineinteles, conteaza ft mult si ce mananci, poti sa faci 1000 de abdomene zilnic daca te indopi cu produse tip fast-foodhappy. Oricum tine minte ca abdomenul este ft greu de lucrat si poate o sa te simti frustrat daca o sa vezi ca rezultatele nu apar asa cum ai vrea tu insa daca perseverezi o sa ai rezultate intr-un final. Sper ca te-am ajutat si succes!