| eueu1995 a întrebat:

Am 15 ani si sunt fata, dar am o mare problema...nu stiu ce sa ma facasadimi vine sa mor.Sunt urata, am in clasa o gramada de fete frumoase si chiar si unele mai uratele care au prieten, iar eu nu gasesc pe nimeni sa ma placa asa cum suntcryingDe invatat invat bine, nu sunt proasta, stiu sa vorbesc cum trebuie si sa ma comport in societate, chiar daca sunt de la tara(invat la oras). Cum se face ca toate fetele care sunt asa mai...(parasute) au pe cineva langa ele?

De fapt, ma place un baiat... mi-a cerut de multe ori sa fiu prietena lui(suntem de aceeasi varsta) dar eu nu-l placasad

Ma consider urata si chiar grasa(am 1, 62 si 52 kg). Vreau sa slabesc, dar nu stiu cum:l

Nu stiu ce sa mai facsadVa las id-ul meu sa va arat poze cu mine sa imi spuna si mie cineva daca sunt urata sau nu: eu.eu1995

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu esti grasa si nici urata!
Trebuie sa inveti sa te placi asa cum esti, sa iti gasesti calitati, iar defectele pe care crei ca le ai sa le indrepti.
O fata e frumoasa facand lucruri care o fac sa se simta asa.
Si femeie urata nu prea cred.Doar femeie care nu stie sa se ingijeasca, care nu isi gaseste haine potrivite, coafuri potrivite, si aici poate ai avea nevoie de ajutor.
Inavata sa te machiezi fain, fa-ti unghiile, ingrijeste-le, epileaza-te, fa-ti parul, poarta accesorii, ia-ti haine noi.Sunt lucruri marunte, dar ele fac esenta

| DakotaRoyse a răspuns:

Hey, chiar nu ar trebui să gândeşti aşa.
În primul rând, paraşutele ÎNTOTDEAUNA au pe cineva, pentru că majoritatea băieţilor sunt mai deschişi la sex decât majoritatea fetelor, iar paraşutele sunt binevenite.
Nu gândi despre tine că eşti urâtă. Ştiu, probabil îţi zici că dacă tu ai fi băiat, nu ai fi genul tău, sau cam aşa. Dar uită-te mai bine prin zonă! Ai zis-o chiar tu acum că un băiat te place. În ochii lui, tu NU eşti urâtă. Atunci de ce mai crezi asta? Nu putem fi pe placul tuturor, clar. Mulţi se orientează doar spre fizic şi nu spre personalitatea altora. De multe ori ai vrea ca şi tu să atragi băieţii în felul ăsta. Da' nu te gândeşti că într-un final, toţi apreciem personalitatea? Oare cum ar fi să fii perfectă fizic şi săt e placă toţi dar să fii proastă de ai da în gropi şi să râdă toţi de tine?
Presupun că eşti de felul tău doar puţin mai timidă. Eh, trebuie să ieşi din carapace, cum s-ar zice, şi asta se va întâmpla în scurt timp, ai să vezi.
Plus, nu te uita la colegele tale. Ce contează cum arată ele? Nu le lăsa să îţi distrugă stima de sine rămasă. Şi nu mi se pare că eşti grasă, aş zice că eşti ok, probabil tu exagerezi. Fie, nu ma pronunţ, dar dacă vrei ai putea doar să faci nişte exerciţii. Cum te simţi mai bine, imediat îţi creşte încrederea în tine.
Şi încă o chestie: eu ţi-aş recomanda sincer să te apropii puţin de acel băiat care te place. Ai avea ceva de pierdut dacă ai face-o?

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nu esti fff grasa.
Se spune ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea ta [adica cifrele de dupa 1 m].
Poti sa te duci la coafor, la estetician [in cel mai rau caz], la dermatolog, etc.

| Dreamin a răspuns:

PFF TU SCUMPO NU TREBUIE SA FII atat de demoralizata.ingrijestete si ai sa te simnti asa frumoasa. pensezate cu un pic de fard ai sa te simnti o priteSsaaa :X
acum este varstaa, ne schimbam fisic. o sa treaca perioada asta kiss
Ps: si eu ma simnteam urata, am inceput sa am vpsesc si m-am facut blonda:X ma simnteam complet schimbata laughing) day dreaming imi placea la nebunie pana cand am vrut sa ma fack bruneta din curiozitate si acum nu ma mai simt in pielea mea I don't want to see

| Ionutz a răspuns:

Ok iti zic eulove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa iti zic o chiestie toate fetele st frumos in felul lor, mie nu mi se pare ca esti grasa la varsta ta si incearca sa nu te dai desteapta si sa ii corectezi pe alti pentru ca alfel nu va mai vb nimeni cu tine, incearca sa te tunzi etc poate vei arata mai bine eu nu cred ca esti chiar asa urata ...Multa bafta happywinking

| DeUtsza a răspuns:

Nu esti grasa deloc.si u te simti asa deoarece st sigura ca. colegele tale ta fac sa te simti asa.ar trebuie sa ai mai multa incredere in tine sh sa nu te mai afecteze ce zic ceilalti ca o fq doar ca sa te supere. pup