| gabriela1401 a întrebat:

am 15 ani si sunt foarte inalta am 1.77 si ma simt foarte naspa cand se uita uita lumea la mine. ce-ar trebui sa fac ca sa nu mai cresc?

4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Nu esti exagerat de inalta. Uite, gandeste pozitiv, eu una ce nu as da sa fiu inalta! Fetele inalte pot fi modele, pot ajunge departe mai ales daca ai o silueta frumoasahappy. Ce poti face? pai fetele oricum cresc pana la 16 -17 ani, deci numai cred ca o sa mai cresti foarte mult. >big grin

| fly a răspuns:

Nu exista o metoda care sa-ti stopeze cresterea, eu zic ca mai bine ai fi mandra ca esti asa inalta, e o calitate, toate fetele vor sa fie inalte, uita-te la concururile de miss si vei vedea ca toate fetele sunt inalte; nu te ingrijora ca lumea se uita, poate se uita pentru ca le atragi atentia si asta nu e ceva rau, dimpotriva.si oricum nu cred ca vei mai creste de acum incolo, vei ramane cam asa, cel mult un 1-2 cm ai putea creste dar nu mai mult.Asa ca fi linistita si lasa-i pe cei "mici"sa se uite, mai bine sa fii remarcata decat sa treci inobservata! si apoi ai sa vezi cand vei fi un pic mai mare, are sa-ti placa faptul ca esti inalta. Daca chiar nu-ti place, ia-ti doar pantofi josi si crede-ma, ma repet, e ceva fain sa fii inalt, barbatilor le place, iar fetele care se uita e pentru ca si ele ar dori sa fie mai inalte.Fi mandra de tine, orice ar zice lumea care de multe ori se uita si zice chestii rele doar din invidie. AH! inca ceva. te-ar putea ajuta sa faci sport de performanta inaltimea ta.sa devii sportiva.in sporturi ca si handbal, basket, inot etc. te-ai gandit vreodata la asta? succes in toate.

| notsurewhoiam a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1. 78 toata lumea se mira caci sunt cea mai inalta si cea mai mica is din clasa si din gasca si de peste tot dar ma simt bine caci nu sunt la fel ca ceilalti si de obicei nu sunt critici la adresa mea si daca sunt le ignor stai linistita nu o sa mai cresti pentru ca deja ai o varsta nici eu nu o sa mai cresc eventual sa nu ma cocosez ai grijalaughing... o si mai port si tocuri unele mari altele medii dar ma simt bine in pielea mea si si tu ar trebui:X:*:*

| Didutssaxoxo a răspuns:

Hmm. Nu e asa mare problema.
Bucurate ca esti diferita de ceilaltiwinking.
Bafta:*