| anonim_4396 a întrebat:

Buna.
Sunt foarte complexata de înălțimea mea (1.76-1.77)
Nici nu stiu de unde am putut sa ies eu asa inalta ca nu am avut oameni înalți in familie...
Voi ce gândiți cand vedeti o fata inalta?
Vi se pare nașpa?
Uneori ma simt super bine ca sunt inalta, pentru ca arat bine si la corp...nu sunt foarte slaba
Dar alte ori cand ma compar cu celelalte fete ma simt oribil,
Am 17 ani.
Credeti ca s-ar putea sa mai cresc?

21 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

De crescut nu mai cresti, asta iti va fi inaltimea, stai linistita ca esti foarte ok la inaltimea asta, nu esti nici scunda, dar nici foarte inalta, esti undeva cu o inaltime medie, mai ales daca arati bine inaltimea va fi fix ultima problema.

Eu unul prefer fetele micute de inaltime, ma atrag cel mai mult dar asta nu inseamna ca tu nu ai fi ok, ne-ai cerut doar parerea. De obicei cand vad o fata inalta, mai inalta decat mine imi zic in gand "ce mananca asta de are 2 metri?" ''Ce-i cu toapa asta?" dar nu o zic rautacios ci asa mai mult a uimire. Nu trebuie sa te simti oribil, sunt modele care au si peste 1.80 si sunt modele...inaltimea fiind farmecul numarul 1. Nu ai nicio vina ca ai inaltimea asta, asa a fost sa fie, dar esti persoana normala, nu te mai gandi la asta, traieste-ti tineretea si viata cum trebuie, cine te place o va face cu totul, sunt convins ca vor fi destui care te vor place pentru faptul ca esti inalta.

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie nimeni sa fie complexat de nimic cu atat mai mult de înălțime.
Eu am 1m50, deci foarte mica, dar cu toate astea nu sunt complexata.

| Invictusman a răspuns:

Și eu sunt cel mai înalt din familia mea de pitici și nu înțeleg de ce.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Fetele inalte si slabute sunt cele mai calumea, adica na eu as prefera oricand una inaltuta si slabuta decat una mai mica de statura ( si eu is foarte "scund" de mi se potriveste perfect vorba aia cu 2 m si suta de kg laughing )
Si de ce zici ca te simti oribil cand te compari cu alte fete, de unde chestia asta?
Normal oamenii cresc si se dezvolta pana la 22- 23 de ani

| DaianaDiana79 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ma simt naspa pentru ca ele sunt mici si drăguțe
Iar eu sunt mereu aia paluga

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru DaianaDiana79):

Ohaaa, nu gândi asa. Gândește-te ca multe ar vrea sa iasă zona aia dintre granițe adică nu au nici 1, 50 sa fie niște minioane drăguțe dar nici 2 m ca mine sa fie "palugi" adică îs blocate undeva între 160 și 170 adică nici mica dar nici înaltă laughing

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Eu am 1m50 si ma simt super bine asa ha :p

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Freya1):

Stiu, tu esti un minion dragut laughing

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ododo :*

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Freya1):

Asta ce inseamna ca nu vorbesc limba de Pikachiu laughing

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pika pica laughing
Ca esti drăguț big grin

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Freya1):

Ai uitat un "k" rolling on the floor. Daca iti place as de mult de mine, te iau cu mine cand mai am vreo aplicatie ceva prin vreun poligon din tara. Sigur incapi intr-un buzunar in ranita ( ghiozdanul ) ala de 90 de litri rolling on the floor, Ce zici, vrei sa colinzi tara cu politia militara? laughing

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu a vrut sa ma lase site-ul sa il pun, degeaba am tot încercat. tongue
Păi nu te plac eu? Pai nu vin eu? laughing
Nu vezi ca iti stric toate ploile cu fetili? E strategie laughing tongue

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Freya1):

Pai hai, ca am ghiozdanul pregatit, mancarea e asigurata, cazare este ce mai trebuie?
Care ploi, ca e senin cerul la mine de multa vreme rolling on the floor

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Numa nu pune si mâncarea cu mine in ghiozdan, ca rămâi flamand laughing.Mie ce imi dai de facut? laughing
Eh, lasa ca il onoreze eu big grin

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu vă mai comparați cu alte fete.Nu mai "intrați" în competiție una împotriva celeilalte.Ai văzut vreo floare urâtă? Toate sunteți frumoase exact așa cum sunteți.Fiecare are o trăsătură mai deosebită, mai specială care te face unică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o impresie foarte bună și chiar sunt invidios. La înălțimea ta te poți face model. Fetele mai scunde nu pot happy Deci vezi partea bună și folosește-o ca pe un avantaj. În plus, lumea ia mai in serios persoanele înalte, nu te tratează ca pe un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa fii complexată?
Esti o norocoasa
Multi tanjesc dupa inaltimea ta, inclusiv eu
Damn ar trebui sa te faci model

| timidu89 a răspuns:

O fata cu picioare lungi e sexy happy Nu mi se pare naspa deloc. Tu esti tu, nu te mai compara cu celelalte fete. Cred ca nu mai cresti daca ai 17 ani.

| GirlOnline81 a răspuns:

Cu siguranța unele sub 1.70 sunt invidioase pe tine. Eu sunt una dintre ele tongue.
Glumesc... Ce încerc sa zic, este ca unele fete se plâng de înălțime, altele ca sunt prea scunde. Complexe inutile happy.

| flaviusvampirdeiasi a răspuns:

Buna! Eu sunt baiat si am cea mai buna prietena ioana de 1.75 si are 15 ani si e foarte ok cu ideea. Deasemenea ea s.ar putea sa mai creasca deci la varsta ta sa fie ca tine deci eu spun sa te iubesti asa cum esti si nu, nnu cred ca mai cresti