| Didiana95 a întrebat:

Am 15 sunt in a9a si am si eu o delema.Vedeti voi, imi place de o fata de aceeasi varsta cu mine doar ca fata aceasta este foarte rusinoasa, foarte timida, si greu ajungi sa vorbesti cu ea.Ideea este ca din pricina unei prietene de a iei acum ea are o parere nu prea buna despre mine.Ma crede fraier si copilaros.Eu cu ea ma intalnesc in weekend de obicei si uneori pe coridor.Cum as putea sa o fac sa imi acorde putin timp si sa poata sa discute cu mine astfel incat sa vada ce persoana k sunt. Vrei raspunsuri bune, dau fundita.

4 răspunsuri:
| dream77777 a răspuns:

Pai. Spune-i dirigintei, respectiv dirigintelui sa te mute din banca unde esti acum. Poate te muta chiar cu ea; daca e in fata spune-i ca nu vezi la tabla, etc etc. Asa te poti apropia de ea, poti afla mai multe, dupa care poti intra in discutie cu ea. Oricum, abia suneti pe a9a si probabil inca nu s-a obisnuit cu "atmosfera" de liceu. Asa am fost si eu cand am fost mutata la alta scoala si acum nu mai imi tace guralaughing. In fine. Dupa ce te intelegi mai bine cu ea poti sa incepi sa o gadililaughing sau sa o musti, de ce nu.laughing Atregei atentia cu ceva. Vorbeste-i despre tine, sa inteleaga cum esti.
Bafta multa si mai ales ai rabdare cu ce faci, daca spui ca e timida!winking

| Schumpy a răspuns:

Pentru ca si eu sunt o fire foarte rusinoasa, te sfatuiesc sa nu o iei prea dintr-o data. Mai intai ai putea sa gasiti dubiecte comune de vorba, si pentru inceput sa vorbesti ca un amic bun cu ea cat de des posibil, dar in acelasi timp ai putea sa-i spui si vorbe frumoase, si sa-i mai faci si cate un compliment. Este dificil sa cuceresti o astfel de fata, dar atat timp cat nu renunti nu e imposibil.

| Didiana95 explică (pentru Schumpy):

Mersi mult de sfaturi. Uite tocmai am venit dintr-o excursie cu ea si sa comportat seuper k adica a vorbit cu mine si a batut un apropo in care imi cerea numarul de telefon. Sper sa iasa bine.Mai zi-mi doar cum o pot face sa ma bage si ea in seama si cum sa scot in oras o astfel de fata.Mersi

| Schumpy a răspuns (pentru Didiana95):

Nu e greu, crede-mahappy dupa ce o sa vb un timp cu ea, spune-i direct daca e ocupata intr-o zi anume, si intreab-o daca nu vrea sa iesiti la un suchappy