| NicoClaudita a întrebat:

am 16 ani si sunt la liceu in sectorul 1. In sectorul 2 e un baiat cu care ma inteleg foarte bine! nu am vorbit pana acum fața in fața dar am vorbit pe mess si pe facebook! El are o iubita din scoala mea din a saptea. ei nu se iubesc dar Mie imi place foarte mult de el si cred ca ea banuie asta si de asta sta cu el! el nu cred ca simte nimic pentru mine dar vreau sa ne cunoastem si in realitate. cu fata acea nu s-a intalnit pana acum si nu il baga in seama e timida! daca ii spun ca il plac se va destrama toata prietenia dintre noi! deci ce spuneti? ce sa fac? funda mare

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| stefanel05 a răspuns:

Sincer...depinde cum vorbeste cu tine daca vorbeste cu tine cum vorbeste si cu priietenii lui s-ar putea sa te placa si daca nu te trateaza ca pe o fata poti fi sigura ca te place...dar vedeti ceva ce aveti in comun si intalniti-va si daca vrea sa va intalniti intreaba-l daca vrea sa se combine cu tine: daca zice da e bine, daca zice nu spune-i ca oricum a fost o gluma si pastreaza prietenia ca sa nu creada ca ai pus la suflet intelegi? Funda?

| haskelebede a răspuns:

Ce poti sa faci. decat sa-i spui ce simti! Nu-ti fie frica si sa nu ai retineri. Daca ei nu se iubesc e totul in regula, poate si el simte la fel! De unde sa stii ca nu este asa? Poate vei regreta. Mereu se intampla asa. cand nu spui ce ai pe suflet cuiva. :* Bafta multa!

| loryy2 a răspuns:

Nu trebuie sa il intrebi direct daca vrea sa se combine cu tine straight face doar zic si eu.voi stiti ce vorbiti..si sti cat de bine va cunoasteti.zic sa o luati incetul cu incetul :*

| TheSmerh a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbiti mai departe...si daca el va simti ceva pentru tine, el va face primul pas. tu nu trebuie sa ii arati ca il iubesti dar nici ca iti este indiferent

| NicoClaudita explică (pentru TheSmerh):

Asa am zis si eu!