| Lov3m3islittle a întrebat:

Buna am 16 ani si sunt virgina am menstruatie de vreo 5 ani si de fiecare data cand sunt pe STOP pe langa sangele normal care curge...mai am si niste cheaguri si vin in cantitati destul de mari e posibil k aceste "cheaguri" sa ma dezvirgineze?

Răspuns Câştigător
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Organismul femeii produce substante care cuaguleaza sangele, pentru eliminarea acestuia cat mai usoara si pentru prevenirea formarii de cheaguri. Daca menstruatia este abundenta, este normal ca acele substante sa nu faca fata si sa nu poata prevenii in totalitate cuagularea.Nu are absolut nici-o legatura cu dezvirginarea.Insa singurul lucru de care ai putea sa te inghijorezi este sangerarea sub forma de cheaguri mai mari, care se produce constant.In cazul asta, este indicat sa consulti un medic.In concluzie, nu iti face probleme in legatura cu dezvirginarea cauzata de acele cheaguri. Sper ca te-am ajutat happy

| Lov3m3islittle explică (pentru BeYourOwnMaster):

Multumesc mult pentru raspuns. :* si chiar o sa merg la un medic big grin

| BeYourOwnMaster a răspuns (pentru Lov3m3islittle):

E cea mai buna hotarare.Nu ai pentru ce:*