| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 17 ani si 1.70 in inaltime si mi-as dori sa ajung pe la 1.76-178, ce as putea face? Am inceput sa iau arginina, dorm cam 10 ore pe zi, fac exercitii de stretching din cand in cand.

Răspuns Câştigător
| Roximi a răspuns:

Mănâncă chestii ce lactate : brânză si lapte.
Eu beau cate un pahar de lapte rece înainte de culcare si de săptămâna trecuta când aveam 1.45 am crescu cu inca 6 cm.si acum am 1.51m.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetele isi incheie cresterea in inaltime la 16-17 ani.
Din pacate, cred ca si tie ti s-a incheiat cresterea.

PS Exercitiile de streching nu ajuta la nimic, fiindca nu pot infleunta hormonii de crestere, mai ales daca procesul de crestere este deja incheiat.
Arginina este un suplimetalimentar care ajuta ficatul!

| rumi36 a răspuns:

Fa un sport