| gilteam a întrebat:

Buna,am 17 ani si as vrea un sfat.Vara trecuta am inceput o relatie cu un baiat de 15 ani, da, stiu nu este foarte normal. Fetele de varsta mea ar prefera unul cu mult mai mare decat ele dar eu nu, sincer el m-a facut sa ma simt mult mai speciala decat oricare altul. Dupa aproximativ 3 lunii jumate ne-am distantiat fara nici un motiv, credeam ca totul era ok, ca l-am uitat. El fiind din alt oras nu ne-am mai vazut de aproximativ 4-5 luni...iar acum cand ne-am reintalnit mi-am dat seama ca inca mai simt ceva pentru el iar o prietena m-a icurajat sa i spun si asta am si facut, i-am spus tot ceea ce simt iar raspunsul lui a fost "puf eu inca te apreciez mult dar in acest moment nu ma vad in stare de a incepe o relatie, nu-i vorba de nimic personal, doar cred ca de moment sunt mai bine singur. sper sa ma intelegi. vreau sa fim prieteni dar de moment nimic mai mult...te rog nu te supara, nu-i din vina ta e a mea, nu ma judeca, intelege-ma, dar vreau sa fim prieteni, sa vorbim sa tinem legatura, nu se stie niciodata ce se poate intampla in viitor." Ce credeti? mai are rost? mai am vreo sansa? mai tine macar un pic la mine? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| rrrebbecaaaaa a răspuns:

Buna. Eu spun sa il uiti pe acest baiat.este mai mic decat tine si sunt sigura ca alt baiat de varsta ta ar fi cu placere cu tine.Si + nici nu sunteti din acelasi oras..eu una nu cred in relatiile la distanta :/ dar dupa mine puteti vorbi in continuare pe facebook si sa ramaneti amici. Funda? happy