| emii25 a întrebat:

Am 17 ani si de 2 luni sunt cu un baiat de 21 de ani. Nu m-am gandit ca o sa fiu vreodata cu el, pentru ca este mai pretentios. Am aflat ca la inceputul relatiei mai vorbea cu cateva fete, cu una dintre ele frecvent, ea fiind din alt oras. doar ca se intalnise de cateva ori inainte. eu stau cu chirie, singura. si in ultimele 2-3 saptamani a stat foarte mult la mine, si s-a comportat foarte frumos. nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca in scurt timp el o sa plece din tara si mi-a propus sa intretin relatii sexuale cu el, i-am zis ca nu vreau avand in vedere ca el o sa plece,. el a zis ca nici el nu imi poate garanta ca o sa mai fim impreuna cand se va intoarce (
a zis ca nu o sa stea prea mult acolo), dar ar trebuii sa ma gandesc mai bine, pentru ca tin la el chiar daca nu recunosc

Răspuns Câştigător
| Anaad a răspuns:

Draga Emii, factorul afectiv si atractia fizica exista, sunt convinsa. Dar o mica aventura de genul, nu e potrivita p pentru o fata cu varsta si experienta ta de viata. Gandeste-te cat de dor iti va fi de el, daca pleaca, in situatia actuala, si apoi cat s-ar amplifica sentimentul daca ar fi sa o faceti. Trebuie sa iei o decizie plina de respect fata de tine insati, si anume ca acest moment special merita o persoana speciala, care sa fie in preajma si dupa (preferabil intr-o relatie). Multa bafta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Amana evenimentul.

| Ciobanu_Roxana_1998 a răspuns:

Daca te preseaza frecvent cu propunerea lui si daca te ameninta ca nu va mai fi cu tine cand se intoarce in tara, imseamna ca el nu tine la tine cu adevarat si ar trebui sa pui capat relatiei pentru ca in final tu vei suferii cel mai mult.

| emii25 explică (pentru Ciobanu_Roxana_1998):

Nu m-a amenintat ca nu o sa mai fim impreuna dupa ce se intoarce. A fost mai mult o instiintare. in caz ca acceptam, sa nu am vreo surpriza atunci cand se intorcea.