| Roxana223 a întrebat:

Bună!
Am 17 ani si inca nu am avut primul meu sarut.
Cred ca nu l-am avut din cauza ca am nasul mare.
Credeți că daca am acest defect o sa am un iubit?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Beyou799 a răspuns:

In primul rand, un nas diferit de majoritate nu e neaparat un defect, asa il vezi tu! Eu am vazut multe fete cu nasul mai mare dar erau superbe si cumva nu dadeau rau cu fizionomia, si depinde si cum vezi tu, stiu persoane care considera ca au nasul mare, iar eu nici nu am observat, erau doar parerile lor despre propria persoana, iar asta se intampla in adolescenta! Cat despre cealalta parte a intrebarii tale, nu te grabi sa cresti, cand oamenii se grabesc sa creasca uita sa fie ei insusi si isi pierd cea mai de pret comoara! Cu siguranta nu acela este motivul pentru care nu ai avut o asemenea experienta. Nu cauta tu iubirea, va aparea atunci cand va fi cazul pentru ca totul se intampla cu un motiv! Ai doar 17 ani, altii au varste mai mari si deocamdata nu au gasit persoana care sa le faca inima sa tresalte! Nu-ti grabi viata, traieste-o fericita asa cum obisnuiesti sa o faci prin inocenta, sunt cei mai frumosi ani pe care nu-i vei regreta daca faci ceea ce te face fericita si te defineste pe tine ca persoana! Uita de complexele adolescentei, nu exista om sa nu fi avut macar o data complexe mai ales la varsta asta, e ceva specific, asa ca fii constienta ca e doar rodul imaginatiei tale ceea ce consideri tu a fi o cauza! Esti un copil minunat si ramai asa cat timp simti ca trebuie sa traiesti o lume frumoasa fara griji, daca te grabesti vor aparea grijile, stresul! Asa ca bucura-te!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uită-te la Lidia bubble, are nasul mare și tot e frumoasă, face parte din farmecu ei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Andreeush a răspuns:

Nu, o să întâlnești pe cineva la momentul potrivit.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

NU pare important, cat timp esti o persoana grozava si ai personalitate si esti cat de cat frumoasa, e un defect mic care in mod obisnuit nu e luat in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinocchio

| Andra9pk a răspuns:

1.cine te place, te accepta asa cum esti. Nu e o piedica pentru un baiat, sa nu te poata saruta.
Ori
2. Daca nu esti deloc multumita de aspectul fizic si nu te simti bine in pielea ta, apeleaza la rinoplastie si gata.

| xeum a răspuns:

Tocmai asta-i si ideea, persoana de langa tine va trebui sa-ti accepte si eventualele defecte, din punctul meu de vedere nu este un defect chiar asa de mare faptul ca ai nasul mare. Stai fara grija ca n-o sa ramai nesarutata

| Alexandra40000 a răspuns:

Buna, ai doar 17 ani. Relax!