| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Am 17 ani si încă nu am avut primul sărut (exceptandu-l pe cel din grădinițălaughing)). Cred ca nu l-am avut datorita ca am un nas mare (mi se pare ca este mare si lung ). Mulți imi zic asta si nu stiu cu ce sa le raspund. Nu mai vreau sa le dau impresia ca ma afecteaza ceea ce zic ei.
P.S.: Credeți că o sa am un iubit chiar dacă am acest defect?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Hei! Nu trebuie să te simți stânjenită că nu ai avut primul sărut până acum. Nici eu nu l-am avut, și suntem de aceeași vârstă. laughing Nu trebuie să te simți complexată din cauza nasului. Lasă lumea să râdă, să judece pentru că asta nu e problemă! O să îți găsești pe cineva care să te aprecieze exact așa cum ești!
Mult noroc!

Răspuns Apreciat de Editori
| QuoVadisss a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa bagi in seama rautatile persoanelor din jurul tau. Nimeni nu este perfect, toti avem defectele noastre chiar daca nu sunt vizibile, uneori degeaba esti frumos daca sufletul este urat. Nu trebuie sa cauti atentia nimanui! O sa vina si momentul acela cand cineva o sa iti iasa in cale si o sa fie baiatul potrivit pentru tine, tu trebuie doar sa ai incredere in tine si in fortele tale proprii, pe scurt trebuie sa fii TU!

7 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Cred ca vaginul tau este destul de lung, asa ca iubitul tau va trebui sa fie dotat, nu gluma. 18-20 cm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine te va simpatiza va face asta indiferent de fizic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă stai într-un oraș mare, ieși și plimbat-te si uită-te la cuplurile de pe strada. O sa vezi ca mulți ba au fruntea prea înainta, ori nasul mai mare, sprâncenele prea groase sau subțiri și defecte de genul, iar de acces tot au partener.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot zici ca crezi ca e din cauza acelui defect pute-ai sa pui o poza cu tine si noi sa ne dam cu parerea. Poate fi si din cauza acestui defect, dar oricat ai avea un defect fizic nu cred ca nu s-a gasit UNUL macar UN baiat sa vrea sa te sarute in tot acest timp.
Ceea ce ma duce cu gandul ca poate nu l-ai avut din alte cauze, care tin de personalitate/de ingrijire/ esti in aturaje proaste de "prieteni" etc, exceptand ca ai respins unii baieti sau n-ai vrut tu.

| Foame a răspuns:

"Cred ca nu l-am avut datorita ca am un nas mare" Imi pare rau dar este doar o scuzahappy cauza este in alta parte, caut-o. Nu trebuie sa iti fie rusine in legatura cu asta, cand cineva iti zice ca ai nasul mare ii zici si tu"Mersi frumosule" si cel mai probabil o sa ii interupi tiparul si o sa ramana uluit.

Sunt 100% sigur ca o sa ai un iubit, dar sa fi pregatita de razboi deoarece iubirea este ca si un razboi, nu te intorci niciodata la felhappy.
PS:Mereu te intorci mai puternic ca niciodata.

| EternalTsukuyomi92 a răspuns:

NU ai niciun defect de natura fizica. Esti frumoasa, ba chiar splendida, sa nu crezi nicio secunda altceva.
E foarte bine ca n-ai avut primul sarut, ar fi fost rau daca l-ai fi avut.
Cineva ti-e predestinat, cineva e perfect pentru tine, iar tu pentru el, ai un suflet pereche pe care-l vei intalni, deci nici nu se pune problema sa ramai singura.
Deci anihileaza gandul asta stupid. Sa nu cumva sa fii complexata din cauza asta ridicola, chiar nu ai niciun motiv.

Apropo, "datorita" se foloseste pentru lucruri pozitive. Pentru cele negative, folosim "din cauza".
"Am castigat datorita ambitiei"
"Am pierdut din cauza neatentiei"