| Alexandru002727 a întrebat:

Buna, am 24 de ani si anul viitor vreau sa dau bacul. sunt profil tehnologic. am facut scoala in Italia si m-am intors in tara (acum vreo 12 ani cred). Nu am prea inteles modu de predare al professorilor si mi se parea mai greu ca in Italia. bacul a fost in 2017 dar am picat. Acum as vrea sa dau bacul din nou. m-am pregatit destul de bine singur pana acum sa iau cel putin 5. stiu sa fac subiectul I tot. nu e greu. dar as vrea sa il iau cu o nota cat mai mare

Problema este ca nu ma prea descurc la Sub II ex: 1, 2 B C. ma poate ajuta cineva cum sa rezolva exercitiile sau ce lectii trebuie sa invat? multumesc​

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai ai timp inca 1 an sa inveti pe rupte, toate lectiile, ca nu stie nimeni pe pamantul asta ce subiecte se vor da la examenul de BAC, de la anul.

Deci trebuie sa inveti TOATA materia predata in clasele 11 si 12

| aimullah123 a răspuns:

La ce materie ai probleme?

| Alexandru002727 explică (pentru aimullah123):

Matematica

| aimullah123 a răspuns (pentru Alexandru002727):

Iti recomand sa faci meditatii. Daca gasesti un profesor bun care stie sa explice vei invata foarte repede. Matematica e o materie frumoasa. Si eu tot la tehnologic am dat bacul dar au trecut cativa ani buni. Am plecat de la un nivel de 2.50 si am ajuns cu meditator sa iau 9.25 in bac.
Poti gasi o multime de videoclipuri pe internet dar degeaba daca nu stii ce trebuie sa inveti.
Ma bucur sa vad ca iti doresti sa dai din nou examenul de bacalaureat si ca te gandesti la viitorul tau. Felicitari!
Putini sunt cei care mai dau bacul dupa ce l-au picat. Sunt foarte multi oameni care renunta usor atunci cand dau de greu. Putini sunt cei care chiar se lupta sa faca ceva in viata.

| Geass1 a răspuns:

Te pot ajuta dacă vrei.