| alex1212 a întrebat:

Buna am 53 de absente. Diriginta mea nu imi acepta motivarile. Mi-a facut mustrare scrisa in catalog si vrea sa ma exmatriculeze sunt clasa 9. A zis si ca imi scade media la purtare. La 10 absente 1 punct scazut ce pot face? si ce inseamna mustrarea aceea? chiar ma poate exmatricula din liceu?

Răspuns Câştigător
| xilotto a răspuns:

Dar cum de ai absentat 53 de ore? asta inseamna cam o saptamana si un pic. Teoretic poate sa te exmatriculeze, practic nu o s-o faca deoarece interesul lor este sa isi mentina numarul de elevi in scoala.De obicei se exmatriculeaza elevii numai in cazuri extreme.Probabil ca iti va scadea nota la purtare pe Sem. I.
Sfat: Nu mai face absente. Vorbeste cu parinti sa mearga la scoala sa vorbeasca cu diriginta ta. tongue

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Da, poate. Si asa iti trebuie, poate iti vine mintea la cap. A cui e vina ca ai 53 de absente? straight face A dirigintei? straight face La clasa a IX-a... pai in a XII-a ce faci? A stai, reformulez, daca ajungi pana acolo, ce faci?

| DonGiovanni a răspuns:

Minte ma ce drk eu am avut 44 de absente in a 6 a drk...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca in a 9a si a 10a nu te poate exmatricula

| gya19 a răspuns:

Stai linistit.ideea e in felul urmator, in cel mai rau caz iti skde nota l purtare, adica 53 abs=5 puncte, deci vei avea nota 5.in clasa a 9 si a 10 n te poate exmatricula, pentru ca sunt oblig 10 clase, dar, in clasa a 11 si a 12 poate. sfatul meu, n mai lipsi.

| alex1212 explică:

Nu am pus intrebarea sa fiu judecat ...ci doar caut un raspuns la intrebarea mea...sau intrebarile mai exact

| alex1212 explică:

Daca imi va scadea nota la purtare pot ramane repetent? dar ma gandesc daca am 4-5 nota scazuta si pe sem doi voi avea 10 la purtare nu se poate sa raman nu?