| anonim_4396 a întrebat:

.Am aproape 14 ani si vara trecuta am fost cu un baiat cam 1 >saptamana:". El a pecat in alta tara si s-a intors de curand. Mi-am dat seama ca tin mult la el, dar nu i-am dat de inteles asta. Stiind ca a incercat toata vara sa fie cu mine si am fost doar 1 saptamana impreuna, sunt sigura ca si el tine la minehappy. Chestia e ca o prietena de-a mea il place mult, ea nestiind ca eu cu el am o "relatie" mai aparte.El nu este interesat de ea, doar o simpatizeaza si atat happy... Noi tot timpul iesim afara impreuna si de fiecare data a incercat ca sa ma pupehee hee. Eu l-am mai respins pentru faptul ca vreau sa inteleaga ca nu vreau sa fiu o "simpla" fata pentru el. El spunea ca a asteptat atata timp sa ma vada, si s-a suparat intr-un fel ca nu i-am accepat "avansurile"hee hee. Acum 2 zile ne-am cam certat motivul interpretat de el fiind: "Eu tin la tine si tu faci misto". Din orgoliul pe care-l am eu nu i-am arat ca tin la el. Acum sunt in dilema, nu stiu ce sa fac. Sa ii arat ca tin la el si sa am o "relatie" mai aparte nicidecum o "relatie" oficiala pentru ca nu am timp sa ma implic, sau sa ma retrag si sa o las pe prietena mea sa-l "cucereasca" chiar daca sansele sunt minime...Astept raspunsurile voastra. Va multumesc si sper sa nu spuneti chestii de genul" Esti prea mica sa ai un prieten" si asa mai departe. happy

5 răspunsuri:
| Logout a răspuns:

Cat de prietena iti e prietena ta? Daca iti e cu adevarat o prietena buna te va intelege si te va lasa sa ai o relatie "oficiala" cu el. Mai presus de asta, sper sa iti placa mult baiatul asta si sper ca sti ce e de capul lui, si mai ales, sper ca merita!

| Toxicℓσνє a răspuns (pentru Logout):

"Prietena mea" e doar o amica.Da, eu il plac mult! Nu vreau o relatie cu el din faptul ca el locuieste in alta tara si vine aici doar in vacantahappy. Practic cand incepe scoala, el trebuie sa plecehappy. Multumesc frumos!:*

| Anonymus123 a răspuns:

Buna. Pai depinde.Tu chiar il placi? Asta e intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui tu. Lasa orgoliul si raspunde-ti. Dar nu uita. Tu esti Tu. Daca nu vrei ceva nimeni nu te poate obliga sa faci acel ceva. Inafara de scoala...

| Toxicℓσνє a răspuns (pentru Anonymus123):

Pai eu il plachappy ..Aseara i-am dat de inteles dar el zice ca fac misto straight face. Multumesc pentru raspuns

| Anonymus123 a răspuns (pentru Toxicℓσνє):

Eu zic sa-i spui ce simti pentru el...si asta tu decizi. Apoi totul se va intampla de la sine.