| Maria_Dianna_1997 a întrebat:

am avut si eu un iubit candva. Acum 4 luni, ne-am desparti de comun acord. Acum am inceput sa vorbim din nou. Are prietena, cu care observ eu se simte bine, posteaza pe fb ca e fericit si tot felul de chestii. Acum ca ea a plecat in Franta la bunicii ei, el ma cam suna. La inceput am vb cu el la misto, ma chema sa ne vedem, eu nu voiam de nicio culoare, m-a rugat de mai multe ori, imi zicea ca poate ma razgandesc dar eu ii ziceam ca nu ies (el voia sa iesim noaptea, eu ii ziceam ca noaptea nu vreau sa iei, si el zicea ca nu poate iesi ziua ca il vede lumea ) Am facut bine ca l-am refuzat? Intr-o seara de curand m-a sunat si mi-a zis "Stiam ca nu ai credit si voiam sa iti zic noapte buna, de asta te-am sunat " eu am ramas confuza, pentru ca stiu ca el nu era genul care sa ma sune era foarte orgolios. Aseara a inceput sa imi vorbeasca urat, si eu l-am luat tare, zicea ca ii plac fetele tari in gura si i-am inchis telefonul. Pe fb mi-a dat mesaj dupa 10 minute si i-a zis sa ma uit la pozele cu noi doi din conversatie, eu credeam ca ii este dor de mine...voi ce credeti? De ce face toate chestiile astea? Cum sa il fac sa regerete ca ne-am despartit?

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sincer,mie mi se pare un prapadit. Imi pare rau sa spun asta dar pur si simplu nici nu merita sa-ti bati capul cu unul ca el.
Ce iubit incepe sa vorbeasca cu fosta daca actuala sa este plecata?
Poate ca regreta ca s-a despartit de tine, poate dar nu este nimic altceva decat un frustrat care nu stie sa-si arate afectiunea fata de persoana iubita.
Este de prost gust sa vorbesti urat cu o fata...
Cum il faci sa regrete? Ii spui sa se duca la prietena lui intrucat este ciudat sa va vedeti...(chiar daca nu este) si iti gasesti un prieten finut si de treaba care sa te inteleaga.
Dupa postezi si tu poze cu acesta... poze in care esti fericita.Asa il faci sa regrete ca v-ati despartit.
Eu unul zic sa-l lasi in pace, sa-l ignori intrucat tipul nu prea pare acel gen care stie sa-si controleze emotiile.Lasa-l in pace si gaseste-ti pe altcineva. Asa o sa-l faci sa regrete mult mai mult.
Cum vine asta? "Lui ii plac fetele tari in gura."
Daca te iei de el atunci nu faci altceva decat sa intri in jocul sau. Lui ii convine.
Este doar parerea mea.
Face lucrurile acestea intrucat nu are nimic mai bun de facut si vrea sa se joace cu sentimentele tale. (Asta sau pur si simplu regreta dar este foarte slab cand vine vorba de a-si arata sentimentele)
Bafta!

| Maria_Dianna_1997 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc frumos pentru ceea ce mi-ai zis, nu stiu ce sa mai cred.Dar am stat impreuna 3 ani de zile!

| RainmakerX a răspuns (pentru Maria_Dianna_1997):

Ma bucur ca te-am ajutat! Are prietena...eu zic sa-l uiti, nu pare sa stie cu exactitate ce simte pentru voi 2 (tu si iubita lui actuala)

| Oxymorone a răspuns:

Il poti face sa regrete gasindu-ti un baiat pe care stii ca are ciuda si e mai bun ca el happy