| Mihaelaaaa19 a întrebat:

Am cunoscut un baiat pe o aplicatie de genul "matrimoniale" si ne-am inteles bine, am vorbit cam o săptămână si el s-a hotărât să vină la mine sa ma vada, el din București fiind, eu din Arad. Si chiar a venit. Nu stiu, nu am simtit nimic si noi cica suntem într-o relație, dar nu il plac in felul ala si vreau sa ii spun, dar nu vreau sa il rănesc pentru ca e un om super de treaba dar stiti cum e cand chiar nu simti acea "scanteie". Nu vreau sa se supere sau sa ajunga sa ma faca in toate felurile doar ca nu il vad ca pe un iubit el fiind super de treaba si super ok, ca om. Nu stiu cum sa ii spun.
Nu vreau sa o lungesc pentru ca va fi mai rau.
Va rog sa ma ajutati. Multumesc.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bag-o pe aia cu distanta ca e prea greu pentru tine la distanta, ca n-are un viitor si nu are rost sa va pierdeti timpul etc

| lovegirl15 a răspuns:

Spune-i adevarul! Eu cred ca s-ar supara mult mai tare daca ar afla ca ai stat cu el doar ca sa nu il superi. Explica-i frumos ca nu simti nimic pentru el, iar daca e un om cu capul pe umeri, va intelege si nu te va face in toate felurile, cum zici tu.
Nu e corect nici fata de el, nici fata de tine, sa te angajezi intr-o relatie fara sa simti nimic. Cu cat o vei lungi mai mult, cu atat mai greu iti va fi sa ii spui adevarul. Si va fi si mai greu pentru el, poate in timpul asta el va capata anumite sentimente pentru tine si daca ii spui adevarul, il vei rani si mai tare.
Spui ca e un om ok, asa ca ai putea sa ii propui sa ramaneti prieteni si sa continuati sa discutati amical.
Sa nu te angajezi niciodata in relatii, daca nu esti sigura ca asta iti doresti. Chiar daca initial iti doresti sa nu ii ranesti pe cei din jur, lucrurile se pot agrava in cele din urma, si sa ii ranesti chiar mai tare.
Succes!

| RAY a răspuns:

Ala e obsedat sexual,auzi intr o relatie dupa o saptamana, vrea doar sa faca sex cu tine ca toti obsedati sexuali care stau pe aplicati de astea, spe ca nu stie unde stai ca poate te mai cauta, numai te intalni cu indivizi de pe net, oameni normali, sociabili nu apeleaza la asa ceva doar rebuturi ale societati

| Andreeush a răspuns:

Spune-i adevarul.
Dacă ție nu îți place de el nu îl lăsa să își facă speranțe, fii sinceră cu el.

| OldSoul a răspuns:

Trebuia sa-i spui direct si de prima data.
Cu cat amani momentul mai mult, cu atat cresc sansele sa ti se intample exact ceea ce vrei sa eviti.
Deci, pune punct acum, scurt si la subiect, fara loc de interpretari.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Spune-i cat mai repede adevarul. A trecut doar o săptămână, totuși, aia nici nu e relație. Plus că relațiile la distanță nu au sens.

| ywar a răspuns:

Pe ce aplicatie l-ai cunoscut? Zi mersi ca nu ti-a dat violul sau ca nu e un criminal.
Chiar sunt curios ce aplicatie minunata ai folosit? Tinder >?
Chiar nu mai sunt moduri de cunoastere? De aceea esueaza atatea relatii.

| Eireann a răspuns:

Spune-i adevarul. Si pluseaza cu distanta.

| christall a răspuns:

Nu il jignesti spunand-i adevarul. Alege un ton potrivit si un moment si fa-o. Spune-i ca preferi sa ramaneti la stadiul de prieteni.

| Rd79 a răspuns:

Asa ceva am patit si eu, numai ca fata a venit la mine. Si a decis ca nu e scanteia, sau whatever, si mi-a zis asta. Am fost un pic dezamagit, dar asta e, am trecut peste.

| CaliforniaLA a răspuns:

Pai grabeste-te sa-i spui adevarul, ii explici frumos si ii spui ca ai vrea sa fiti prieteni, daca spui ca e de treaba atunci nu cred ca te va face in toate felurile, cum ai spus si tu, nu are rost sa o lungiti si cine stie... sa înceapă să aibă sentimente pentru tine