| Brunetha_8643 a întrebat:

Buna,

Am fost cu un baiat 1 luna si 2 saptamani si ne-am despartit la cererea lui
deoarece vroia sa se impace cu fosta prietena, iar eu inca tin la el.
As vrea sa ma ajutati sa trec peste acest moment si sa il pot face gelos intr-un felhappy
Multumesc:*

FUndite si voturi pentru toate raspunsurile!

Răspuns Câştigător
| coolgirl97 a răspuns:

Imi pare rau pentru ce ai patit...
Nu te mai gandi la el.
Incearca sa privesti inainte
Mai exista pe lumea asta baieti mai frumosi ca el
Ceva e pus deoparte pentru tine stai linistita
Daca nu e el va fi altul nu trebuie sa suferi iti faci rau tie!
Nu-l fa gelos lasa-l sa vada ca nu iti pasa ca te doare-n cot si fi mereu cu zambetul pe buze lasa-l sa-i para rau ca te-a lasat!
Fi tare!

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Si cam ce am putea sa spunem? Totul tine de tine si numai de tine.Trebuie sa nu te gandesti la el.At lucru n`ai ce`i face.Ori asta,ori sa accepti situatia,ca o persoana adulta,si sa-i devii amica(in caz ca nu sunteti suparati unul pe altul), sa te bucuri pentru el, etc.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca este dificil prin ce treci tu. am trecut si eu.
dar faptul ca vrei sa il faci gelos inseamna ca vrei sa te razbuni intr-un fel.
asa cum tu inca tii la el, gandeste-te ca si el poate mai tine inca la tine, macar putin, asa cum a tinut si la fosta lui.
si daca el te-ar face pe tine geloasa, nu te-ai bucura.
cel mai bine este sa-i arati ca tie iti merge bine fara el.
e cel mai bun mod sa-l faci "gelos", aratandu-i ca tu ai trecut peste.
si gandeste-te ca poate o va lasa si pe aceea pentru alta. ceea ce afiseaza un caracter schimbat-or, probabil nepotrivit pentru tine care inca tii la el.
deci iesi cu fetele. ocupa-ti timpul si o sa-l uiti pana la urma.
bafta!winking:*

| moderndance a răspuns:

Incearca sa cunosti alte persoane... distreazate!