| anonim_4396 a întrebat:

Am fost sa ma tund si aia m-a tuns cam scurt, nu cat i-am zis eu si nu prea ma reprezinta tunsoarea asta...nu e vorba ca nu-mi sta bine, doar ca nu ma reprezinta...crying((Ce pot sa fac sa-mi stea mai bine parul, nu stiu, sa para mai sofisticat? Am parul negru pana la umeri.

1 răspuns:
| Loveis4free a răspuns:

Pai cam cat de lung era parul tau inainte de a te tunde? De exemplu eu pana la 10 ani imi ajungea parul pana dupa fund si la 11 ani m-am plictisit de tunsoare si m-am tuns pana la umar(asa intr-un moment in care eram cam beata) si imi sta bine. Daca pe tine nu te reprezinta felul asta de tunsoare poti face multe lucruri cu el.De exemplu
-daca ai breton iti poti prinde parul in o coada si poti lasa bretonul afata si ar arata super misto ca eu uneori asa ma fac
-poti prinde parul in doua cozi, dar nu de-alea prinse sus ca Alice in tara minunilor, ci unele cam asa http://www.google.ro/......tp?/imgres si apoi sa iti adaugi niste agrafe colorate.Arata super chiar daca ai parul scurt si sunt si destul de elegante.
-iti poti face parul cu ondulatorul pentru ca eu ma fac tot timpul si este foarte eleganta tunsoarea-asta e cea mai buna tunsoare
Dar ar trebui sa incerci si tu sa experimentezi pe propriul par tot felul de tunsori pentru ca daca nu ne arati o poza noi nu ne putem de seama daca iti vin bine tunsorile pe care ti le sugeram.Eu ti-am zis ce imi fac eu pentru ca am parul scurt si daca seamana cu parul meu tunsorile astea merg de minune dar daca nu seamana e mult mai greu.Si ar mai fi o alternativa, dar asta doar daca esti "curajoasa" ca sa zic asa si ai incredere poti incerca sa te tunzi mai scurt. Eventual sa te duci la un salon foarte bun si sa zici sa te tunda si mai scurt dar sa fie o tunsoare care sa te avantajeze.Numai ca in cazul asta exista riscul sa arate mai raw ca acum(dar poate arata si de 1000 de ori mai bine).In orice caz:succes!