| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

am in clasa colegi/colege care nu invata prea mult sau deloc si mereu iau note mari si nici nu sunt atenti la ore.

oare dk?

thinking

2 răspunsuri:
| Artemis94 a răspuns:

Copiaza,citesc din caiet, citesc lectia de 2-3 ori inainte de ora sau pur si simplu tin minte atunci cand se preda lectia.

| AndreeaCeMaiZici a răspuns:

Nu e neaparat sa copieze sau sa citeasca din caiet, decat sa stea sa toceasca o zi intreaga o lectie le e mai usor sa fie atenti la ore si in pauza sa mai citeasca lectia o data. Aaa si sa stii ca sa fi atent la ora nu inseamna sa fi cu ochii la profesor sau sa fi un isteric cand cineva te deranjeaza si nu mai auzi profesorul...Si mai depinde si de capacitatea intelectuala pe care o ai pentru ca tu (de exemplu, nu tu wanna941), daca esti prost din nastere nu trebuie sa ai pretentii la note de 10. M-a enerevat intrebarea ta.