| loly_3269 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor.am 14 ani si e prima data cand fac rezervare la un hotel.maine ai mei fac 20 de ani de casatorie si asta e cadoul meu.rezervarea e facuta pentru o noapte, de luni pe marti.maine o sa merg sa iau camera in primire. dar nu stiu ce sa fac.cheia trebuie lasata acolo si o primesc ai mei sau o pot lua cu mine? as fi vrut sa platesc maine pentru ca eu nu o sa fiu acolo marti cand pleaca ei. pot? sau se plateste numai la plecare? va rog sa imi dati niste detalii.multumesc frumos

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Frumos cadou facut parintilor tai. cinste tie! mergi la hotel si acolo ti se va spune exact ce trebuie si poti sa faci. sigur poti sa platesti inainte. cheia poti sa o lasi si acolo si si sa o iei cu tine.

| klary a răspuns:

Nu ai de ce sa te faci de ras, la un hotel poate merge oricine, puteai sa strangi bani trei ani, ca sa te duci sa stai o noapte (ma rog parintii tai). Si da poti plati in avans si poti lua si cheia. Mi-as dori ca si puiul meu sa faca un asa gest frumusel

| loly_3269 explică:

Multumesc frumos luiza pentru raspuns insa de asta ma temeam...sa nu ma fac de rusine acolo ca e un hotel cat de cat cu renume si eu sunt vai de capul meu...