| anonim_4396 a întrebat:

BunahappyAm mare nevoie de ajutor! Am incarcat un videoclip pe youtube dar daca dau linkul la cineva sa-l vada apare chestia asta:
Acest videoclip cuprinde conţinut de la UMG, care a blocat difuzarea acestuia în ţara dvs. invocând drepturile de autor.
Ne pare rău.
Ce vrea sa insemne chestia asta?
dau funditahappy

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Inseamna ca ai uploadat un videoclip oficial pe youtube, un videoclip ale carui drepturi nu permit difuzarea acestuia in respectiva tara. (in cazul nostru, Romania) Ai putea in schimb sa faci un videoclip cu muzica si versurile acestuia, fara videoclipul oficial, in felul acesta, UMG nu va m-ai bloca vizualizarea acestui videoclip in Romania si-l pot vizualiza cu totii.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca videoclipul este proprietatea UMG (Universal Music Group, o firma americana care grupeaza mai multe case de muzica) si nu are nimeni dreptul sa-l difuzeze la noi in tara. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ronnix Poi asa am facut, nu e videocplipul oficial, e doar cu imagini si versuri si tot nu meresad