| KiddSimo a întrebat:

Bunahappyam mare nevoie de ajutorul vostru.am ajuns la capatul puterilor numai stiu ce sa fac, cum sa reactionezsadAcum 7 luni am cunoscut un tip.mai mare ca mine cu 5 ani.Am inceput sa-l iubesc din suflet desii stiam ca el e un mare golan, un vagabond.am fost impreuna 5 luni apoi ne-am despartit.continuand ca prieteni. el e langa mine zi noapte, are grija de mine sa`mi fie bine, a fost langa mine cand toata lumea m`a parasit. El are acum prietena.de fapt are mai multe. dintre care si o prietena de-a mea foarte buna.nu stiu ce sa fac pentru ca il iubesc la nebunie.Acum cateva zile ne-am certat. mi-a spus ca isi ia defintiv mana de pe mine si ca nu-l mai intereseaza de mine.am incaput sa numai ies afara din casa, sa plang in fiecare minut in care imi amintesc de el.nici nu va puteti imagina cum arat si cum ma simt.nu stiu ce sa fac.chiar nu stiu.va implo dati`mi un sfat...sunt disperata. unii poate ma credeti o nebuna. dar asta sunt. un copil care pune sufletsad

11 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Hm. Depinde care a fost motivul pentru care v-aţi certat. Îţi sugerez să mai aştepţi două trei zile să laşi să se calmeze spiritele. E nervos şi s-ar putea să fie în continuare, de aia mai aşteaptă. Va fi mai bine ca să-i zici peste câteva zile că-ţi pare rău şi că-i ceri iertare printr-un telefon etc. Legat de ce simţi pentru el spune-i! Dar direct. Nu contează că are prietenă măcar vezi reacţia lui. Ştii dacă ai de ce să suferi sau nu, ce simte pentru tine! Baftă!

| Emeraude a răspuns:

Cand iubesti cu toata inima, suferi. Nu ai ce face in privinta asta, e cumva o lege nescrisa.
Nu-ti pot da un sfat, cel mai bine este sa actionezi dupa instinct, mai bine zis, dupa cum iti dicteaza inima. Tu stii ce ai in ea, ce te macina, nu-ti da pace. Nu cunoastem relatia pe care o ai cu tipul respectiv, motiv pentru care ar fi aiurea sa-ti spunem "lasa-l" sau "continua sa fii cu el", nu stim nici ce fel de om e el, stii cum era melodia aia..."iubiti si cainii vagabonzi" laughing.
Lasand gluma la o parte, incearca sa pui in balanta ceea ce crezi tu ca iti place la el, si ce nu. Iar daca balanta inclina inspre DA, acorda-i o sansa. De altfel, tu insati ai spus ca ti-a ramas alaturi cand toti te-au parasit, ceea ce demonstreaza... multe.
Vorbeste deschis cu el, lamuriti-va situatia, incercati sa gasiti solutii...si daca nu merge in 2, luati-o fiecare pe drumul lui. E mai greu sa parcurgi un drum spinos in 2 uneori, decat de unul singur, desi poate iti suna aiurea, crede-ma!
Ai grija de tine si nu mai pierde timpul plangand, vorbeste cu el!
Succes, pa-pa!

| ana2205 a răspuns:

Nu esti nebuna, asa punem noi tineri suflet, dar totusi incearca sa o iei mai usor, te ranesti singura.
Incearca sa mai iesi afara sa faci plimbar prin aer libe, ocupati mereu mintea cu ceva ca sa nu te mai gandesti la el.Sau poate incerci sa-l inlocuiesti(dar fi atenta la ce alegere faci si cat te implici). Plangi, descarcati toata furia si incearca sa o iei de la inceput singura si mai puternica.Ambitioneaza-te sa-i dovedesti ca poti rezista si singura, ca ai trecut peste el fiindca sti ce vrei.
De obicei pe baieti ii supara sa vada ca nu au contat prea mult. Iivei arata ce fata grozava a pierdut. Poate se va razgandi... dar sa nu renunti usor!
Sper ca am ajutat putin.Multa bafta!

| Antonik a răspuns:

Te inteleg, eu as zice sa te gandesti la altceva si sa uiti de el. Stai linistita, viata iti va rezerva mult mai mult. Te sprijinim. Te pup :*:*:*

| KiddSimo explică:

Deci va multumesc din suflet ca v-ati facut timp pentru mine...nici nu stiu cum sa va explic... el e o fire dintr`o bucata adica.nu stiu.imediat i se taie.chiar nu stiu ce sa mai fac. Faza e ca de fiecare daca eu am cedat prima.eu i-am cerut iertare. el niciodata nu mi-a zis iarta`ma dar cateodata el ma suna primul sa vada daca sunt bine.Si despre faza sa`mi fac alt prieten.credeti`ma ca nu ar suporta. Daca m`ar vedea cu altcineva l`ar lua la bataie in plina strada pe tip.Nu`i baiat rau sa stiti.numai ca el crede ca toata lumea i se cuvine si credeti`ma ca, cam asa e. oricum intre noi s`a stins totul.pana si amicitiacrying

| KiddSimo explică:

Nu stiu ma gandeam sa nu`i dau niciun semn, nimic. daja i-am dat ign mi-am schimbat nr.si numai stie nimic de mine.defapt nimeni numai stie pentru ca numai prea ies afara.nici p mess nu prea mai intru.si m`am gandit peste 2 3 zile sa-i dau un msj sa-i spun ca`l astept la locul` nostru. Dar daca nu va veni? atunci mai rau ma voi simtiicrying. doamne nu credeam ca e atat de rau sa iubestisad

| KiddSimo explică:

Vesti bune:XM`a sunat:X:X:*mi-a spus ca a trecut ceva vreme de cand nu m`a mai vazut si ca ii e dor de mine. A zis ca vrea sa ne intalnim si sa vbm:XOf...super:XPacat ca nu putem fi mai mult decat prietenisad

| Smoke_7892 a răspuns:

E complicat. ai spus ca e golan... poate ar trebui sa incerci sa-l uiti, nu se opreste lumea la el, mai sunt o gramada de baieti care ar vrea sa-ti fie aproape. daca el se comporta urat cu tine uita-l... te-ai gandit ca poate asa facea si cu tine cum face cu prietena ta. adica sa aiba mai multe prietene odata?straight face aparentele pot insela si poate ca el nu tine la tine cum ti tu la el!

| Pympyke a răspuns:

Un copil care pune suflet, cand spui asta parca ai vorbii despre mine, uite tu te-ai indragostit de el si il iubesti pentru ca cum ai mai spus el a fost langa tine zi si noapte si a avut grija de tine ca sa iti fi bine, daca sunteti chiar asa buni prieteni atunci incearca sa comunici cu el deschis si sa ii spui ca u ink il mai iubestiwinking si sa se schimbe pentru tine daca vrea pentru ca nu merita sa stai cu el daca mai sta si cu altele, nu esti bataia de joc a nimanui, sau pu si simplu sa-l uiti chiar daca aceasta chestii este cea mai grea pe care o poti face,winking bafta, si nu mai plange sunt multi alti baieti pe lumea asta care pot sa pretuiasca ce au cu adevarat cand iubescwinking pupici :*

| cristi 25 a răspuns:

Nu ai ce sa faci pentru ca stiu cazul tau pentru ca si eu sunt un golan si daca nu mai iubesc o fata si am mai multe si de tine am doar drag si grija nu inseamna nimic mai mult, tot ce mai ramane sa astepti pana nu mai are chiar pe nici una si pe urma daca o fi ceva o fi daca nu tu nu ai sanse, dar ramai alaturi de el ce nu se stie de unde se intoarce inapoi la tine. sau poti sa-ti faci si tu un alt prieten si scapi de toate grijile. e bine ce sfat tiamdat?

| escape_5701 a răspuns:

Incearca sa-l uiti, totul se intampla cu un scop. Iti faci rau singura si nu merita, incearca sa gandesti pozitiv si sa iesi din anturajul lui.