| KiddSimo a întrebat:

Bunahappyam mare nevoie de ajutorul vostru.am ajuns la capatul puterilor numai stiu ce sa fac, cum sa reactionezsadAcum 7 luni am cunoscut un tip.mai mare ca mine cu 5 ani.Am inceput sa-l iubesc din suflet desii stiam ca el e un mare golan, un vagabond.am fost impreuna 5 luni apoi ne-am despartit.continuand ca prieteni. el e langa mine zi noapte, are grija de mine sa`mi fie bine, a fost langa mine cand toata lumea m`a parasit. El are acum prietena.de fapt are mai multe. dintre care si o prietena de-a mea foarte buna.nu stiu ce sa fac pentru ca il iubesc la nebunie.Acum cateva zile ne-am certat. mi-a spus ca isi ia defintiv mana de pe mine si ca nu-l mai intereseaza de mine.am incaput sa numai ies afara din casa, sa plang in fiecare minut in care imi amintesc de el.nici nu va puteti imagina cum arat si cum ma simt.nu stiu ce sa fac.chiar nu stiu.va implo dati`mi un sfat...sunt disperata. unii poate ma credeti o nebuna. dar asta sunt. un copil care pune suflet

Răspuns Câştigător
| Dianné a răspuns:

Te inteleg.si eu am avut tot genul asta de prieten.Nu credeam pana cand nu am vazut cu ochii mei.Eu zic ca ar trebui sa-l uiti happyStiu ca este foarte greu, dar de cat sa te insele in continuare si sa`si bata joc de tine, eu zic mai bine sa incheiati orice.Mai tarziu, cand vei simti ca esti pregatita sa iti faci din nou un pr., fa`o! Dar mai intai gandeste`te foarte bine cu cine te cuplezi si ce fel de om e happy. De fapt, nu`ti ajunge nici 5 ani ca sa vezi ce fel de persoana e happyPoate fii una rea, invidioasa, egoista, neintelegatoare, asa ca tu pune`ti mintea la contributie si analizeaza! Nu mai plange si nu mai sta izolata in casa! Hei happyE vara! E soare! Distreaza`te la maxim! happyPoate o sa vina la tine mai tarziu si o sa te ceara inapoi happy. Daca`as fi in locul tau, nu as accepta big grin. Sper ca ti-a fost de folos sfatul meu! Si daca da, pot sa primesc o fundita big grin.

Pupici:*

5 răspunsuri:
| Ioana1984 a răspuns:

Sa stii ca si eu am fost la fel si nu e adevarat ca esti nebuna, dar sa stii ca lumea a devenit asa de rea ca nu mai trebuie pus suflet la nimic si la nimeni. Tu gandeste-te ca ai putea avea baietii mult mai buni si care sa te aprecieze la nivelul tau, nu te cobora la acel baiat(cum zici tu golan sau vagabond)stii de ce? Lumea o sa zica ca esti la fel, deoarece stii tu vb aia zici cu cine umbli ca sa-ti zic cine esti.Parerea mea si sfatul meu e sa il lasi balta eu te asigur ca baieti sunt miii si miii nu astepta de la el nimic, ridica capul sus, prefate ca nu-l vezi si pana la urma el isi va da seama ca a gresit ca te-a lasat pentru vagaboandele din cartier.Ai sa vezi ca va veni ziua si iti vei gasi un prieten pentru sufletelul tau care sa tina la tine, sa te respecte si sa te iubeasca.Traieste ca o domnisoara, lasa-i pe iei baietii sa te caute, si nu sa-i cauti tu pe iei, ai timpul toata viata si ai sa te saturi de iei.Multa bafta in viata, si traieste-o din plin ca si asa e scurta.Succes.

| KiddSimo explică:

Ms mult de sfaturi.nu stiu am sa incerc sa-l uit.chestia nasoala e ca el nu m`ar lasa sa`mi fac un prieten. cel putin nu asa de repede sau nu stiu. daca m`ar vedea cu cineva cred ca l`ar lua la bataie. e un tip dificil si stiu ca tine la mine mult pentru ca daca nu era asa ma lasa balta la fel ca toti prietenii care i-am avut si au plecat. a fost zi si noapte langa mine.ma suna si la 12 noaptea sa vada daca sunt bine daca am ajuns acasa.cred ca el tine la mine mai mult ca la o sora nu ca la o iubita. dar eu punand suflet de 7 luni de cand ne-am combinat n`am incetat sa-l iubescsad

| KiddSimo explică:

Vesti buneee:XM`a sunat:X:Xlove struck. mi-a zis ca au trecut deja 5 zile si ca ii e dor de mine.ma rosg ne-am intalnit si am vb:XOf ce bine ca ne-am impacat:XPacat ca suntem decat prietenisad

| Deathness a răspuns:

Ma impresionat ce spui, sunt fata si recunoosc cami plac si mie tipii mai smekeri dar nu m-am gandit ca asta duce durere, in locul tau as astepta sa vad ce iese...si cel mai important, nu i-as arata ce simt, sa nu cumva sa-si bata joc de ce simt. Pur si simplu lasa rana sa se vindece, sunt unele boli care nu au leac decat timpul. sper sa te ajute...bafta

| ashvarya a răspuns:

Poate ca raspunsul meu iti va parea rau insa vin si cu explicatia, un baiat care are mai multe prietene nu merita dragostea ta si mai ales daca are si una prietena buna de a ta, tu daca pui mult suflet in relatie vei intilni un baiat care sa te merite si sa aiba grija de tine iubire e din 2 persoane nu din 10 persoane sau cite exista la el.fii tare si incearca sa-l uiti discuta cu alti baieti iesi cu prietenii tai ifnora-l un timp pina incetezi sa manifesti pnt el sentimente de iubire crede-ma ca nu iti merita lacrimele si starea ta, viata ta e sa traiesit nu sa plingi dupa ceva nu se merita.nu umbla dupa el lasa nu te impaca lasa-l el singur sa t caute, sa stii ca fetele care au inima mare isi gasesc fericirea mai greu insa timpul asta se rasplateste