| StaRmAgiC a întrebat:

Buna am mare nevoie de un sfat.sad
Am 19 ani iar comportamentul meu e total aiurea.De cele multe ori ma comport ca un copil, rad intr-una si vorbesc aiurea.
Poate ca mi-am pierdut si increderea in mine. Dar majoritatea persoanelor fug de mine din cauza comportamentului. Ei spun ca la varsta mea sunt prea copilaroasa.
Dar chestia e ca mie imi place sa fiu asa, e felul meu de a fii.
Insa altor persoane nu, spun ca sunt prea imatura si ar c-am trebuii sa ma maturizez.Fostul mi-a dat papucii pentru ca as fii fost prea copila si geloasa.
M-am gandit ca poate daca as fii prea serioasa anumite persoane nu o sa ma mai evite sau sa-si faca o impresie proasta.Totusi sunt fata si trebuie sa fiu serioasa, ca asa serioasa sunt cand trebuie si cand vreau.
Dar firea mea de obicei e sa fiu mereu glumeata, sa rad sa fiu ca un copil.
Chiar un baiat mi-a spus aceste lucruri"daca dau de una care rade la orice...si e imatura...degeaba e frumoasa"
Voi ce credeti? V-ati schimba de tot firea? Sa fiti falsii doar pentru a atrage atentia persoanelor si sa nu mai fuga de voi insiva?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care o poti face e sa te schimbi doar pentru a fi pe placul cuivaraised eyebrowsPersoanele copilaroase sunt intresante dar daca dau dovada de gelozie parca le mai scade din farmecthinking
E felul tau de a fi.Nu-l schimba.Vei regreta mai tarziu ca te-ai schimbathappy

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta faptul ca iti pui acum aceste semne de intrebare este benefic. Nu trebuie sa te schimbi pentru ceilalti. Si nu considera ca o porunca aceasta necesitate de a te schimba. Trebuie sa iti dai seama ca e pentru binele tau. Nu trebuie sa te schimbi total. Trebuie sa schimbi modul de abordare. Nimeni nu iti cere sa fii prea serioasa. Vei indeparta pe multi. Trebuie sa stii insa acele momente in care trebuie sa fii altfel. Nu trebuie sa fii falsa. Iti garantez ca in timp vei invata asta. Demonstreaza-le in momente critice ca poti fi si altfel si vor invata sa aprecieze firea ta.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu iubita, ramai asa cum esti! esti TU! e caracterul tau si daca ai incerca sa fi falsa pentru a face unora pe plac, probabil nu ti-ar reusi! mergi mai departe si vei intalni si persoane care te vor accepta pentru ceea ce esti, pentru cine esti!

| alonet a răspuns:

Eu zic sa fi grec cu grecu si iudeu cu iudeulhappy fa-ti prieteni care sa agreeze felul tau de a fi... si cu restul, daca incerci sa fi serioasa nu cred ca asta inseamna sa fi falsa...ci doar ca renunti la o parte din ceea ce esti in prezenta lor happy

| Alina_9354 a răspuns:

Nu m-as schimba pentru lume, ca nu lumea ma face pe mine! Fiecare om are personalitatea lui si pana la urma o sa-si gaseasca prieteni care sa-i accepte asa cum sunt. Nu tu trebuie sa te schimbi, trebuie sa-ti schimbi prietenii care te critica, nimeni nu e perfect! Decat sa fii un timid sau un serios care nu rade la nici o gluma mai bine asa crede-ma!

| MosCraciun a răspuns:

Ramai asa.
Daca vrei prieten cauta unul sa fie tot la fel de copilaros ca tine.
Succes!

| Lora_9955 a răspuns:

Exact prin asta trec si eu, ma rog ma regasesc in mare parte din ce ai spus tu... dar de ceva timp am inceput sa mi schimb atitudinea sa fiu mai matura.cum spuneai tu,, serioasa". Inainte imi era teama sa ma schimb, sa renunt la felul meu de a fi, imi era teama ca maturizandu-ma nu mai voi fi eu si ca imi voi pierde identitatea dar nu e asa acum am constientizat ca nu strica deloc sa fii putin mai seriosa -ai multe de castigat asawinking in comparatie cu a fii copil si glumetchatterbox.
De cand am inceput sa ma schimb toata lumea din jurul meu ma priveste altfel nu mai sunt copilul de 18 ani...
In conculzie poti sa incerci o schimbare, pastreaza din felul tau de a fi de pana acum dar adauga`i o nota de maturitate. Numa`bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu mi-as schimba firea.
Prietenii adevarati te accepta asa cum esti. Si cine te va iubi o va face pentru. felul tau de a fi si te va iubi asa cum esti.
Eu zic ca nu merita sa te schimbi pentru. lume. Ramai asa cum esti tu. Si sa nu iti pese ce cred altii. Intr-un fel, in fiecare din noi exista un suflet de copil, care in unii se observa mai mult, in altii mai putin.

| dodtavy a răspuns:

Nu cred ca ar fi un bun sfat daca ti-as spune sa fii falsa dar o mica schimbare ar fi bine venita, Si eu am o fire mai copilaroasa si tuturor le place asta ma face sa par "amuzant" acesta e felul meu de a fi.