| Mim47281 a întrebat:

Buna, am nevoie de ajutor, eu si iubitul meu de curând am luat o pauza, motivul fiind că eu nu mai sunt cum eram ca la început fata aia interesantă cu atatea planuri de care el s-a îndrăgostit si că am devenit atât de comfortabila cu el încât am uitat de mine si de nevoile mele, de partea sexuală nici nu mai zic, mi-a spus că mă vede mai mult ca pe o prietena în ultima perioadă, nu i-am mai dat niciun mesaj, am vrut să văd dacă mă caută si daca îi lipsesc, acum am primit un mesaj de la el în care mă întreabă dacă sunt bine, cum ar trebui să procedez?
Țin enorm la el si nu vreau sa-l pierd si chiar mă consum foarte mult că nu știu ce să fac.

Răspuns Apreciat de Editori
| Ariana131 a răspuns:

Pai de ce nu vorbiți deschis despre ce va deranjează? Dacă alegi calea aceasta "am vrut sa vad dacă ma cauta" nu rezolvi nimic, doar te afunzi mai mult in gânduri ca nu știi dacă te mai iubește cu adevărat sau nu, sau dacă nu te cauta vorbește cu alta. Asa am făcut si eu, dar mi-am dat seama ca mai bine discutam decât sa ne purtam ca 2 copii. Spune i ca oamenii se schimba, nu rămânem la fel toată viața. Ce e greșit sa te simți confortabila lângă persoana de lângă tine? La partea sexuala exista unele neînțelegeri din partea amândurora, nu știu care, dar sigur exista din moment ce el te vede doar ca pe o prietena(nu înțeleg s-a ajuns sa te vadă asa). Dar da, sfatul meu este sa vorbiți deschis ca niște oameni normali, nu cum sunt copiii, dacă le ai luat ceva gata nu te mai baga in seama. Creați un echilibru in relație, nu cineva sa facă tot și celalalt nada.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand apar pauzele intr-o relatie inseamna ca relatia este deja rupta!
In dragostea adevarata si sincera NU exista pauze, fiindca esti atat de indragostit ca nu poti trai nici macar 1 zi fara persoana iubita.
Sfatul meu este sa-l anunti ca relatia s-a destramat si fiecare trebuie sa-si caute pe altcineva, ca sa fie fericit.

| just4ubr2015 a răspuns:

El si-a gasit pe altcineva care ii ofera tot ce tu nu i-ai oferit relatia e pierduta de mult nu iti mai face griji viata merge inainte cauta si tu pe altcineva care sa te inteleaga si sa te scoata din starea depresiva