| alealexandrrax a întrebat:

~Bună! Am nevoie de ajutor.
La școală un băiat mă place iar el a zis la toată clasa lui. Eu cunosc multe persoane din clasa respectivă. Dar de la o vreme toată lumea a început să mă strige cu numele băiatului și chiar nu îmi place! Sau mai mi se întâmplă des să mi se pună întrebarea ce face *****?.Mă puteți ajuta cum aș putea repara problema sau măcar niște idei cum să răspund când mă strigă cineva așa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai decat sa ii ignori, eventual, timpul va va lua pe toti.

Sunt destui prosti pe lumea asta, din pacate, ai avut ghinionul de a da peste cativa la un loc.

3 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Vorbeste cu toti in parte, fara sa te crizezi, le spui ferm ce te deranjeaza, ca doar nu-s cretini si inteleg!
Altfel exista si in scoala aia directori, diriginti si ii informezi de ce se-ntampla!

| Șurubelniță a răspuns:

Astea sunt copilărisme care o să treacă rapid. Cel mai simplu e să fii nepăsătoare, nu răspunzi atunci când cineva te strigă pe numele respectivului flăcău iar dacă ești întrebată ce mai face,, băi, chiar nu am nici cea mai vagă idee, dar o să-i spun că te-ai interesat de el". Practic pasezi povara altei tipe, întorci armele împotriva ei.

| CaliforniaLA a răspuns:

Ignoră-i, spune-i dirigintelui sau părinților, si in primul rand spune-i băiatului sa te lase in pace, discutați calm si fa-l sa inteleaga ca nu esti interesata