| Me29 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Am nevoie de idei pentru o dezbatere. Este vorba despre discriminarea etiniilor. Eu sunt impotriva discriminarii si am nevoie de cat mai multe argumente. Imi puteti da idei va rog?

Răspuns Câştigător
| diverse a răspuns:

Forte simplu
dca nu ar mai fi descriminare ar scade nr crimelor razboaielor
daca adolf hitler nu era rasist nu mureau peste 6, 000, 000 de evrei
am fi chiar noi tratati altfel in strainatate
sper sa primesc funda

1 răspuns:
| roxkiss a răspuns:

1 suntem toti oamni cu pacate
2 nu suntem de vina ca ne-am nascut alb sau negru
3 nu suntem de vina ca in decusul miliioanelor de ani, metabolismul, culoarea, si forma fizica s-a schimbat
4 traind pe diferite continente noi ne adaptam ce duce la schimbari, si in aceasta nu e nimic jenant
5 daca unul are ochii cafenii, iar unul albastru oamenii nu se discrimineaza, iar cind e vorba de culoare a pielii sau religie atunci se incep a se jigni.
6 toti avem aceleas drepturi, si nimeni nu are prejudiciul de a ne discrimina!