| Aly1599 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutorul vostru pentru sfaturi happy Sunt fumătoare de 4 ani am ajuns in perioada aia in care fumez pe zi 3-4 țigări deși înainte fumam un pachet. Am decis si sunt convinsă ca vreau sa las fumatul. Tot cu ce vreau eu sa ma ajutați este sa îmi Spune-ți
-la ce simptome sa ma aștept lăsând fumatul
-cum pot trece de ele
-cât v-a mai dura aceasta pofta de a mai fuma o Țigara
-și cum îmi pot curată organismul mai ales plămânii după așa ceva

Va rogggg mult ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ariana3 a răspuns:

-Singurul simptom la care te poti astepta este o mare pofta de a fuma.
-Din nefericire nu ai incotro decat sa ignori acea pofta.
-Perioada in care pofta persista (perioada de sevraj) este cuprinsa intre 2-3 saptamani.
-Corpul se curata singur in timp. Nu isi va reveni complet, dar el se va regenera in timp de cativa ani.
Sper ca te-am putut ajuta!

| Aly1599 explică (pentru ariana3):

Mulțumesc mult

2 răspunsuri:
| MrSnow a răspuns:

Păi, e ușor să te apucu, greu să te lași
Ca să te lași poți folosi un fel de plasturi sau Nicorette, dar fi sigură că nu te vei lăsa deodată
Când vei fi stresată sau nervoasă atunci vei simți cea mai mare nevoie
Eu unul fumam ocazional, dar nu am devenit dependent și nici nu simt nevoia vreodată
Totul ține de ambiție și voință ca să te lași
Ca să îți cureți organismul nu mai poți, doar poți să te oprești din a fuma
Tu ești propriul stăpânul tău, nu țigările