| Vilceanu_Alina-Patricia_2004 a întrebat:

Buna am nevoie de cateva sfaturi. Deci problema sta asa, m-am mutat on uk acum 4 luni, si invat aici de 2 luni. De tot 2 luni imi place de un baiat din aceiasi scoala cu mine, doar ca cu un an mai mare. Nu am vorbit niciodata cu el pe Facebook, si tin sa mentionez ca si el e roman.

Apropo sunt destul de timida, asa ca aveti cateva sugestii? Ce ar trebui sa fac, si cum ar trebui sa vorbesc pentru prima data cu el? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

1. Nici nu te-ai integrat in scoala, dar ai si pus ochii pe un baiat.
2. "De tot 2 luni..." deja nu mai stii romaneste?
3. De ce sa vorbiti pe Facebook? Fata in fata nu e mai bine?

| Vilceanu_Alina-Patricia_2004 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

1. nu stii daca m-am integrat sau nu.
2. am spus corect, daca tu nu intelegi nu e problema mea.
3. cine a spus ca vreau sa vorbesc cu el pe Facebook? din contra nu vreau sa vorbesc cu el pe Facebook.

Daca nu ai nimic bun de spus atunci mai bine taci, si nu te mai obosi sa comentezi.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Vilceanu_Alina-Patricia_2004):

"2. am spus corect, daca tu nu intelegi nu e problema mea."
Ba, ai o problema, chiar o problema mare draguta! Nici nu iti dai seama ca nu vorbesti si nu scrii corect.
Si dupa raspunsul pe care mi l-ai dat, nu esti deloc timida. Ba chiar as spune ca esti obraznicuta. Ma indoiesc ca acel baiat te-ar putea place. Poate te va suporta dat fiind ca sunteti doi romani intr-o tara straina. Dar nimic mai mult. Si oricat de obraznic vei dori sa-mi raspunzi, as vrea sa recunosti peste un an daca am avut dreptate sau nu.