| madalinaandra0705 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi va rog,tatal meu e plecat de mult timp in Germania,iar eu sunt acasa cu mama,bunici si o matusa, in acest timp am cunoscut un baiat, sunt de 9 luni cu el si ne placem reciproc foarte mult m-a ajutat mereu si eu la fel,tata nu stia de aceasta relatie,dar matusa mea i-a spus de noi si ia mai spus ca nu mai ascult de nimeni si ca fac ce vreau,si chiar nu e asa la scoala invat,nu merg prin cluburi decat din an in pasti, si m-am certat cu tata, chiar nu stiu ce sa fac sunt foarte suparata pe matusa mea help pls dau funda crying

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i omului ca matusa ta iti vrea raul si prostii face ea cand vorbeste aiureli la telefon, pune-o pe maicata sa iti ia apararea si sa-i zica dansului ca nu are dreptate ce zice matusa ta.

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Iti recomand sa stai de vorba cu persoanele citate de tine, adica tatal tau si matusa ta pentru a le explica situatia asa cum o vezi tu. Demonstreaza-le ca ceea ce faci tu e bine, iar daca nu ii poti convinge cauta sa ajungeti la un punct comun. Poate si tu gresesti ceva. Comunica cu ei. Succes