| Sweetyass a întrebat:

am nevoie de putin ajutor. Eu sunt sefa de promotie in scoala mea si se face in oras un fel de adunare cu toate liceele prin care fiecare sef de promotie primeste bani si tine un discurs. As vrea ca al meu sa sune foarte special. Despre ce ar trebui sa vorbesc, cu ce ar trebui sa incep, cui sa mutumesc. As fi foarte recunoscatoare. Multumesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa multumesti nimanui, decat parintilor ca te-au facut, crescut si au avut grija de tine sa ajungi pana aici, si profesorilor care te-au ajutat sa obtii, prin munca ta, aceste rezultate. Felicitari!

| OanaAda a răspuns:

Ar fi dragut daca nu ar fi forte lung, astfel oamenii nu se vor plictisi. Sa iti faci cateva idei principale si pe acelea sa le dezbati putin! De exemplu: le-ai putea multumi profesorilor, familiei, prietenilor etc. Sa spui ce te-a motivat sa inveti atat de bine!
PS: ai putea spune si o fraza mai amuzanta care sa trezeasca atentia celor ce te asculta(ex: chioscul scolii ar da faliment daca cei din clasa mea n u ar fi; sa fim seriosi, toti stim cat de plictisitoare e ora X, dar uita ca am trecut cu bine si peste asta)
Succes cu discursul si felicitari!

| Sweetyass explică (pentru OanaAda):

Ce dragut! Chiar ai dreptate cu glumele. O sa-i dau gata. Multumesc.