| Hwkz a întrebat:

Salut, am o problema. Astazi, cand am iesit afara, un prieten m-a legat de un stalp, dupa câtva timp am reusit sa ma dezleg si i-am spus sa dezlege snurul. Nu a putut asa ca a facut cu bricheta ca sa il arda si mi-a ars mie mana. Am fugit rapid acasa mama m-a dat cu crema si m-a certat spunându-mi ca nu mai am voie sa mai ies. Va rog ajutati-ma ma tot cearta si spune ca nu mai are rost sa ies pe afara ca toti prietenii mei m-au tradat si au ras de mine.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mama ta are dreptate!
Ce fel de prieten este ala care isi bate joc de tine si apoi te mai si arde pe mani?
Ia-ti mama si mergeti la usa parintilor acelui baiat, sa-i raportati ce ti-au facut, macar il invata minte sa stea departe de tine, de acum inainte.

| Hwkz explică (pentru Violleta2022):

Faza e ca nu o sa mai am cu cine sa ies pe afara apoi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hwkz):

Mai bine singur, decat cu un prieten ca asta.
Crede-ma ca asta nu-ti poate fii prieten, daca azi te-a legat de copac si ti-a dat foc, ce urmeaza maine? Sa te arunce in fata autobuzului?
Tu chiar nu realizezi ca acest copil nu-ti este prieten?
Ai in clasa cel putin 20 de baieti, chiar nu gasesti inca unul sau doi cu care sa te imprietenesti?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cu așa prieteni care te leagă de stâlp pentru ce vrei să mai ieși pe afară?