| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un mesaj mai special de "La multi ani!" pentru iubitul meu care, din pacate, e plecat din tara si nu vom putea fi impreuna de ziua lui sad

Răspuns Câştigător
| Loredana122 a răspuns:

"Iubitule, azi este o zi speciala pentru tine dar si trista, este ziua ta, si nu sunt langa tine! Imi pare rau, dar si asa tu sa fii fericit stiind ca eu sunt aici si te astept, vreau sa te bucuri din plin de varsta pe care o implinesti, sa ai incredere ca totul vai fi bine, si sa ma iubesti oricat de deparati am fi! :* Da imi e dor de tine, dar acum ca suntem daparte unul de celalalt cand o sa ne revedem o sa fie si mai frumos. Te iubesc mult, sper sa ai o zii de nastere presarata cu zambete si bucurie. LA MULTI ANI!

| JustRoxanne a răspuns (pentru Loredana122):

Multumesc mult! I-am trimis acest mesaj si i-a placut mult! :*

| Loredana122 a răspuns (pentru JustRoxanne):

:*

3 răspunsuri:
| Erica33 a răspuns:

Odata un paianjen micut s-a indragostit de o musca. Cum era de asteptat, musca a zburat spre alte zari si paianjenul a ramas singur si nefericit. S-a rugat mult si Zeita Dragostei i-a daruit o pereche de aripi. Bucuros,a zburat in cautarea musculitei
soarele si inima
Mesaje si urari de Dragoste
Asa cum soarele isi trimitele razele caldurii,si eu iti trimit raze de iubire din inima
De o sa treci iubire...
Mesaje si urari de Dragoste
De o sa mai treci iubire pe la mine, de s-o intampla sa treci iubire iar, am sa-ti astern in cale maracine, si o sa bati la poarta in zadar, ca mai orbit fatarnica iubire, cand flori de basm stiam sa adun, ca sa ramana din fagaduire, o vestejita jerba de minciuni, am luat din anii tineretii invatatura unei lectii vii, iubirea e ades in calea vietii...\\\ o floare cu petale de hartie...\\\
iubire
Mesaje si urari de Dragoste
oare sunt si eu iubita in lumea asta? chiar imi doresc sa gasesc jumatatea
si daca
Mesaje si urari de Dragoste
si daca iubesti fara sa pui conditii si iti lasi inima sa zburde, sa faci pentru iubire un sacrificiu, sa lasi deoparte prostia, inganfarea si fitele de vedeta si sa te lasi purtat de sentimente de iubire pana la cer. oare cer prea mult?
ce bine ar fi
Mesaje si urari de Dragoste
ce bine ar fi ca tu si eu sa fim totul, plaja sa ne fie fericirea, marea sa fie sufletele noastre ratacite, iar apusul de soare sa fie regasirea sufletelor noastre ratacite pentru totdeauna
apus
Mesaje si urari de Dragoste
nisipul auriu acoperea imensa plaja mangaiata duios de valurile nemarginitei intinderi. Marea purta soaptele de iubire zamislite la apus de soare. Incerca cu disperare sa cuprinda in mrejele ei trupurile inlantuite, intro inefabila candoare, dintre printul tinuturilor vesnice si gingasa sirena.
Marea
Mesaje si urari de Dragoste
pe malul marii vom fi doar noi doi si apusul ne va mangaia privirea in timp ce pe plaja, cerul instelat ne va aduce aminte de primul moment in care ti-am zis:\\\"te iubesc\\\". Valurile marii ne vor aminti mereu de urcusurile si coborasurile printre care am intrecut dar patrunzandu-le ne vom bucura ca doi copii pentru ca suntem si vom fi mereu impreuna orice s-ar intampla.Nisipul de pe plaja pe care-l vom tine in mana va fi mereu in sufletele noastre ca si timpul pe care nu-l poti intoarce.
doar noi2
Mesaje si urari de Dragoste
stateam pe plaja, ma uitam la mare in larg, soarele incepea sa apuna. ma gandeam la tine, la cat de mult imi place sa te tin in brate, la cat de mult imi este dor de tine... inima imi plange de dorul tau, te iubesc prea mult ca sa accept ca nu ne mai putem vedea niciodata. amurgul sa lasa usor, ascunde soarele de ochii mei si o lacrima incepe sa mi se scurga pe obraz. aud pasi in spatele meu... oare cine poate fi? stiam ca doar eu vin in acest loc. simt un parfum, pe care il cunosc prea bine sa ma pot insela.dar nu imi vine sa cred. te-ai intors! inca ma iubesti! te iau in brate, te sarut si ramanem impreuna pe plaja sa privim in largul marii cum soarele apune, cum fuge in zare de ochii nostri. Te iubesc!
DECLARATIE DE DRAGOSTE... celei ce va veni
Mesaje si urari de Dragoste
...ai patruns in viata mea intr-un moment cand nu mai asteptam nimic de la viata,inger sublim al visurilor mele, si mi-ai demonstrat cat de mult ma iubesti schimbandu-mi viata radical si de aceea te iubesc mai presus de viata mea care iti apartine total impreuna cu sufletul si inima ce mi le-ai cucerit instantaneu. Ai rasarit in viata mea precum un ghiocel primavara in sufletul meu racit de deceptiile vietii ce ma aruncasera in cele mai negre incaperi ale sufletului meu inert si coplesit Ingenunchez inaintea ta oferindu-ti un trandafir rosu aprins precum inima mea din dragoste pentru tine si nu-ti voi putea multumi indeajuns in aceasta viata ce mi-ai redaruit-o cu dragostea ta pentru mine. Nu pot uita noptile pline de iubire si trairi sublime, saruturi pasionale, imbratisari fierbinti dar mai ales ca nici o noapte nu a fost la fel, cu fiecare noapte de iubire sentimentele si trairile sau amplificat aproape de absolutul primordial. Visez si treaz trairile divine si epuizabile in care
Te iubesc!
Mesaje si urari de Dragoste
doua cuvinte, opt litere, un singur inteles TE IUBESC.cel mai frumos si pur sentiment din aceasta lume este iubirea.sa te poti plimba pe pe plaja marii impreuna cu persoana iubita privind apusul soarelui declarandu-ti dragostea.e foarte simplu sa spui \"te iubesc\" insa foarte dificil sa dovedesti acest lucru bineinteles prin fapte ci nu prin vorbe.
Iubire pe un val de mare...
Mesaje si urari de Dragoste
Pe la apus de soare, eu voi pleca la mare, si te astept acolo jos pe litoral in acea haina fina de care sa ma poti tu dezbraca sa ma privesti de sus in jos si sa vezi ce am frumos, sa-mi citesti dorinta sa ma las dusa de valurile marii sa ma imbrace in prosopul cel sarat si tu sa ma cuprinzi in brate pe la spate si cu dulce sarutari sa ma dezbraci de cel prosop sarat si sa ne transformam intr-un cuplu ce l-am dorit demult sa ma iubesti iubite asa cum scrie -n carte sa ne priveasca soarele de sus si sa ne incalzeasca acele inimi pure care s-au gasit... Te vreau iubite ca in paradis sa ma iubesti in marea ce-a sarata pe la apus de soare si chiar pe plaja aici pe acest nisip ferbinte care acum ne simte pe al lui meleag...
Iubirea apare...
Mesaje si urari de Dragoste
Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-as iubi! Iubirea apare si dispare dar intotdeauna ramai cu gustul acelei perioade fericite cand iubesti.
Ruga
Mesaje si urari de Dragoste
Fii umbra mea de peste tot! Fii marea si pamantul! Eu fara tine nu socot sa mi se treaca timpul. Altar al existentei mele suprapus, cad in genunchi, pe plaja'n fata ta O Doamne, fa de printre stele, spre apus, sa fiu al ei... si ea a mea!
Sa ne cunoastem
Mesaje si urari de Dragoste
Dintr-o mie de flori parfumate, eu pe tine te-am ales, Viata sa o traim amandoi, ca-n basmele cu Feti-Frumosi si Ilene Consanzene.
viitor
Mesaje si urari de Dragoste
daca nu vei renunta la trecut nu iti vei putea cladii viitorul iubire
O zi romantica

FUNDA?