| ralucadobre2002 a întrebat:

Buna
Am nevoie de un sfat, am 13 ani jumatate si vreau sa merg intr-un alt oras in mall cu niste prieteni, si vreau sa stiu cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase.
Tin sa mentionez ca deschisesem subiectul asta si incepuse cu "ce sa cauti acolo?"
dar chiar nu stiu. vreau niste sfaturi sau din propia experienta ceva.
multumescc
dau funda happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani esti inca foarte mica si parintii tai au dreptate, nu ai ce cauta acolo fara un adult care sa te protejeze.
Parintii tai sunt cei care decid si tot ei sunt cei care trebuie sa te protejeze si sa raspunda in fata legii pentru tine.

| Lexi27 a răspuns:

Parintii tai au drepatate.Esti mult prea mica ca sa te duci in alt oras singura fara nici un adult care sa te supravegheze.Eu zic ca mai de asteptat 4 sau 5 ani si o sa poti sa te duci singura.
Spor la asteptat!