| Andre7 a întrebat:

am nevoie de un sfat. Anul acesta am inceput clasa 9 si un coleg de-al meu i-a placut de mine (am fost si pereche la balul bobocilor ). Si inainte sa inceapa balul cu o saptamana i-am zis ca vreau sa fim doar prieteni. (desi mie im-i placea de el da nu asa tare) dupa aceia am aflat ca umbla cu o fata (imediat dupa ce l-am refuzat). Si atunci mi-am dat seama ca il plac (si mi-a parut rau, cred ca a vrut sa ma faca geloasa), apoi i-am zis ce simt pentru el, dar lui o inceput sa ii placa de o colega de a noastra, dar ea l-a refuzat, si acum ei sunt buni prieteni. Acuma el a inceput sa isi bata joc de mine, desi uneori vad ca tot mai tine la mine si nusitu ce sa fac acum sa fim macar prieteni. Deci un sfat varo.

Răspuns Câştigător
| Roxana110824 a răspuns:

Pai eu spun sa incerci sa ii explici ca tu il placi si chiar daca el nu te place sa fiti prieteni macar. Si sa ii spui ca tii la el, dar nu suporti cand vezi ca isi bate joc de tine. Si daca vrei sa il faci sa te placa iti recomand sa vorbesti cat mai mult cu el, pentru ca, cand vb mai mult cu o pers incepi sa o cunosti mai bine si te aprpoii de ea.crede-ma teoria asta nu da gres niciodata. succes! Funda? Te rog :X

4 răspunsuri:
| Crysis21 a răspuns:

Daca esti sigura ca inca ii mai place de tine si zici ca ai inceput sa ti la el, eu te sfatuiesc sa ii propui sa va intalniti pentru a discuta sentimentele ce au aparut intre voi. Daca insa nu accepta si isi bate joc de tine, ignora-l. Mai sunt si alti baieti happy

| ale23 a răspuns:

Deci parerea mea este ca ar trebui sa ti-l scoti din cap pentru ca el este unul dintre baaietii care incearca sa fie cu fiecare fata in parte este refuzat iar el continua pana una dintre ele il accepta...Probabil tu nu esti singura pe care a facut-o s tina la el si probabil mai sunt si alte fete(crezi ca lor nu le da impresia ca inca tine la ele)?

| Andre7 explică (pentru ale23):

Hmm cred ca ai dreptate...

| Andre7 explică:

Multumesc pentru sfat! happy