| Steisi a întrebat:

Buna, am nevoie de un sfat. Ce se întâmplă dacă ai o problemă și mergi la psihologul școlar? A fost cineva? Te judecă? E ok? Îți face fisa sau ceva care sa ateste ca ai trecut pe acolo? Trebuie neapărat sa fie înștiințați ai tai? Afla profesorii, dirigintele sau colegii? Și mai exact, care este procedura? Vorbești tu deschis sau te pune sa faci ceva? Și ca o ultima întrebare, e ok sa apelezi tu ca elev la el/ea și unde-l găsești? Eu vorbesc aici strict de psihologul ȘCOLAR, cine poate sa îmi rapdunda cu exactitate la TOATE întrebările de mai sus. Mulțumesc, fundita

Răspuns Câştigător
| Roberrt21 a răspuns:

Buna, de regula un psiholog nu divulga problema ta la absolut nimeni, ceea ce se discuta acolo, acolo ramane.
O sa iti puna niste intrebari, dar de regulă va trebui sa vorbesti deschis cu aceea persoana despre problemele tale. Nu te judeca si nici nu iti da vreo foaie cum ca ai fost acolo. O seara buna!

| Steisi explică (pentru Roberrt21):

Si cum poți lua legătura cu acel psiholog ca să nu afle toată școala / liceul? happy

| Roberrt21 a răspuns (pentru Steisi):

În condițiile acestea e mai greu daca nu ai numărul de telefon, sau adresa respectivului. Cand erai la scoala era usor, dădeai de /ea prin scoala.
Dacă îți amintești numele respectivului, cauta pe Facebook, poate găsesti acolo si scrie-i.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are voie sa te judece, e pus sa te ajute

| Adry05 a răspuns:

Nuuu laughing n-are voie să spună ce i-ai zis, au un legământ de discreție. Eventual îi poate zice dirigintei dacă e ceva ce ține de ce poate face ea pentru a rezolva problema. Iar de jucat, trebuie să fie unu foarte prost, făcut facultate doar să zică că a făcut

| Steisi explică (pentru Adry05):

A, da, asta știu. Dar ma refeream dacă părinții sunt înștiințați de către dirigintă sau de psihologul școlar?

| Roberrt21 a răspuns:

Cu mare drag