| AlinaPristavu19 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. M am despartit de iubitul meu acum cateva saptamani, iar astazi este ziua lui. As vrea sa i spun,, La multi ani!", chiar daca el nu a facut-o, insa vreau sa fie intr un mod prin care sa inteleaga ca sunt pur dezinteresata, ca i-o spun din bun simt ceea ce lui i a lipsit. Nu merge prin facebook...m a sters de la prieteni. poate cineva sa mi spuna cum si ce sa i zic?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| TheLittleBadGirl a răspuns:

Buna! Un "La multi ani" doar din bun simt? Suna ciudat. Dar hai sa incercam!

Daca mai ai numarul lui de telefon ii poti da un mesaj in care sa ii scrii simplu si prescurtat "Lma" se intelege ca nici macar nu ai incercat sa scrii toata fraza pentru el. Daca nu, intalneste-te "intamplator cu el" si spune-i in timp ce mergi, cu o voce plictisita "mm..La multi ani."

Si totusi, daca nu vrei sa il tulburi ciar de ziua lui poti pur si simplu ori sa ii spui frumos ( deorarece "Foc cu foc creeaza mai mult foc" ) sau sa nu ii spui nimic.

Sper ca te-am ajutat, fundita big grin?

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ăsta nu e bun simț. E o metodă jalnică prin care te simți mai împăcată cu tine și mai superioară lui pentru că ai făcut ceva.

| Àηđяεëa a răspuns (pentru Wøodenpints):

Wow..ai zis.o perfect laughing)

| Elly_Elenaa_1994 a răspuns:

Incearca sa-i spui simplu " La multi ani si tot ce iti doresti" printr-un simplu mesaj pe telefon sau daca aveti mess...