| Endless00 a întrebat:

am o dilema.un baiat,pana acum putin timp, se uita insistent la mine si alte chestii de genu'.m-a rugat de vreo 2 ori sa fim impreuna dar atunci,desi il placeam, l-am refuzat.m-a rugat si a treia oara.am acceptat. dragostea dintre noi parea a fi asa mare.dar dupa 2 zile ne-am despartitsadnici acum nu stiu dc a vrut sa ne despartim.problema e ca eu inca il mai plac...nu stiu daca si el o mai face.acum mai nou sta cu una mai"dotata".nu cred ca o iubeste dar din cauza ca e mai"dotata" se tine toata ziua dupa fundul eisaddeci chiar nu mai stiu ce sa fac. uneori imi vine sa strig in gura mare ca il plac doar ca sa afle si el asta..am 14 ani si poate ca sunt o fata visatoare dar chiar nu pot sa ma abtin.ce credeti ca ar trebui sa fac? va rog un sfat de la persoane mai cu "experienta"..multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să stai în banca ta. El nu te mai place!

| simonafrumoasa a răspuns:

De ce mai astepti? Crede-ma du-te la el spune-i ce simti, arata-i asta nu ai absolut nimic de pierdut.

| scooby98 a răspuns:

Am aceeasi varsta cu tine si faza e ca daca te-a intrebat de 2 ori si l-ai refuzat a 3 a oara cand v-ati combinat a fost pentru el ceva gen,, razbunare,, big grin

| PsychologyCupid a răspuns:

Amuzanta faza cu "dotata" laughing... De obicei noi barbatii ne dorim fete mai dotate si cateodata, nu mereu, dar cateodata se intampla sa inceapa sa ne si placa persoana respectiva. Orice ai face acum, tu trebuie sa nu te bagi, in niciun fel, nici macar sa-i spui ca-l placi. Daca faci asta, o sa-i oferi satisfactia de a avea 2 fete dupa el si o sa incerce sa te aibe si pe tine, in acelasi timp cu ea. Daca spui ca-l placi si nu visezi, asteapta frumos sa vezi ce se intampla, fii langa el, vezi daca e trist, daca nu merge relatia, intreaba-l cum se simte, fii tu "umarul pe care plange" si atunci cand o sa fie singur, tu poti sa-ti faci miscarea si sa fi cu el. Mult noroc happy

| Endless00 explică (pentru PsychologyCupid):

Multumesc pentru sfat! Practic ei 2 nu sunt impreuna dar el o tine aproape doar ca sa o pipaie si chestii de astea, de orgoliu...

| PsychologyCupid a răspuns (pentru Endless00):

Daca nu este o relatie, cel mai bine e sa vorbesti pe ocolite cu el. Sa-i trezesti interesul, sa glumesti, fetele de obicei dau de inteles, nu spun direct, e mai bine asa. Daca spui unui baiat "te plac" se distruge balanta, iar el o sa profite. Asa daca astepti momentul potrivit si esti sigura ca iti spune si el, poti sa-i spui si sa iti spuna si el, si de acolo porneste o relatie frumoasa.

| Naty343 a răspuns:

Si eu am 14 ani, si mie mi s.a intamplat asta, doar ca baiatul sta cu cea mai buna prietena a mea... sad

| lavinia297 a răspuns:

Hmm..la 14-16 ani esti ca o albinuta intr-un camp de flori nu stii pe care sa o alegi asa e si cu baiatul de care vorbesti.Eu zic sa nu pui la suflet lasa-l in pace si deschide-ti ochii pentru ca sigur vei vedea un alt baiat care sa-ti placa nu il astepta pe el daca te vrea o sa vina el la tine ai 14 ani multe iubiri de trait de acum incolo.