| AoiTori a întrebat:

Am o întrebare. Adolescenţii sunt aşa de schimbatori si nesiguri când e vorba de facultate? -.- Tot nu ştiu ce sa aleg... Vreau sa cant la chitară, iar părinţii vor sa fac medicina. Nu am memorie bună, dar imi place biologia. De asemenea, doresc sa învăţ sa cant la chitară, dar părinţii nu vor. Voi ce părere aveţi?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Alegerea facultatii iti apartine. Ai putea sa faci chitara la Scoala de artahttp://www.sarta.ro/chitara.php
si sa mergi in paralel cu un domeniu legat de biologie. Mai exista si Facultatea de Farmacie si specializarea Biologie la Universitate, ai putea sa te gandesti si la varianta de asistent medical.

| AoiTori explică (pentru ElenaSA):

Mulţumesc mult pentru răspuns happy.
Am vorbit deja cu părinţii pe tema asistentelor medicale. Şi se pare ca au fost destul de mulţumiţi când le-am prezentat câteva oferte de meditaţii de chitară happy...dar mai am timp berechet să mă mai interesez ^.^

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Daca doresti sa faci facultate, inseamna ca esti deja majora, deci poti decide singura ce este mai bine pentru tine. Asculta de parintii tai, dar decide tu ce iti doresti. Este viitorul tau, nu al parintilor tai.