| Elissabet14 a întrebat:

am o intrebare atunci cand vorbesti cu un baiat foarte des pe facebook si va intelegeti bine si nu iti da nici un like la poza, iar la alte persoane cu care nu vorebeste le da like la pozele postate, adica nu-mi e de acel like dar de ce?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate nu consideră că merită să-şi arate aprecierea faţă de cineva pe care deja l-a "cucerit" (ca simpatizant, amic, aliat, admirator...) şi nici nu mai are de ce să încerce să-ţi atragă atenţia (cu celelalte poate încearcă marea cu degetul).
Ştii, cam cum ne comportăm uneori cu cei din familie, ca şi cum iubirea şi aprecierea lor ni s-ar cuveni automat şi nu mai trebuie să-i impresionăm, să-i "curtăm", să le arătăm cât de mult înseamnă pentru noi.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ar trebui să te simți iubită și specială, fiindcă TU ai fost cea care a primit LIKE-ul cel mare!
Iar tu, la rândul tău, i l-ai dăruit lui.
Ce poate fi mai frumos, decât faptul că vă oferiți, unul altuia, din timpul vostru?
Să vă iubiți frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu e obsedat de facebook.
Dacă nu îţi dă un banal like pe o amărătă platformă de socializare ca facebook, nu înseamnă că nu te place.
Eu nici măcar iubitei mele nu îi dau like pe facebook.