| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o întrebare,lucrez ca lucrător comercial in profi,ma poate da afară fără motiv directorarea magazinului? eu imi vad de treaba mea,nu am absențe nu am nimic, ma poate da așa afară? sau poate ea sa inventeze motive? lucrez cu contract pe perioada nedeterminata va mulțumesc,

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a dat afara sau ce anume? Nu are voie sa o faca fara un motiv intemeiat.

| Magnific a răspuns (pentru darrio2007):

Nu m-a dat, intrebam doar mersi oricum

| Divy a răspuns:

Normal nu, dar există concedieri când se restrânge activitatea firmei și pe acest motiv poate, altfel nu. laughing