| alexxandra_6637 a întrebat:

am o intrebare pentru voi.astept cat mai multe pareri... cel mai bun rasp primeste Fundita.anul trecut imi placea un baiat(cu 4 ani mai mare) si el ma placea pe mine, numai ca eu eram cu altcineva.am vorbit cu el pe mess si mi-a spus ca ma place si ca ar vrea sa ne combinam insa l-am refuzat pentru ca eram deja intr-o relatie si nu am vrut sa-mi bat joc. dupa cateva luni am vb din nou pe mess si ne-am cam certat pentru ca m-a rugat sa-i sun un prieten(astepta un raspuns urgent) si eu nu am vrut si ne-am certat cam tare.acum inca imi mai place dar nu stiu ce sa fac sa-l recastig.(nu are prietena insa problema e ca exista acea diferenta de varsta si mi-e teama sa nu isi bata joc)va rog ajutati-ma! cum sa il fac sa ma placa din nou(tinand cont de faptul ca am un corp ok si multi ar vrea sa fie cu mine, dar nu ma bazez doar pe aspectul fizic)

Răspuns Câştigător
| DeeutzaDalinutza a răspuns:

Salut!
Intai,eu consider ca ar trebui sa verifici daca sentimentele lui sunt adevarate.
Daca Da,atunci incearca sa va impaca-ti,si daca consideri ca e vina ta cere-ti scuze pentru ca nu ai sunat acel prieten,eu consider ca daca are sentimente sincere si puternice te mai place
si nu va fi greu sa fiti impreuna.Iar daca nu te mai place,incearca sa vorbesti frumos cu el, sa ii spui adevarul(adica ca il placi), iar daca nu functioneaza, uita-l si gaseste pe altcineva.
P.S : Dragostea nu are varsta! Succes. Sper ca te-am ajutat cat-de-cat happy.

2 răspunsuri:
| Snowy a răspuns:

Ar trebui sa-i spui persoanei cu care esti in momentul de fata ca nu il mai placi. Lupta pentru baiatul de 4 ani mai mare decat tine, daca il placi cu adevarat. Daca o sa isi bata joc de tine mereu exista loc pentru iertare.

| alexxandra_6637 explică (pentru Snowy):

Mersi pentru raspuns insa eu am intrebat ce sa fac ca sa-l recastig.as vrea exemple concrete daca poti.mersi