| thegoldencrown a întrebat:

am o intrebare sper sa ma ajutati si nu sa ma judecati, unde sa ascund tigarile? inainte luam de la prieteni si niciodata nu am adus un pachet acasa, stiu toate riscurile insa e alegerea mea astept ajuttor de la voi nu critica, si inca una, cum sa scap de miros de pe maini si haine?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ai putea incerca sa le ascunzi pe fundul unui sertar in care tii foarte multe lucruri, eventual un sertar in care nu umbli prea des, sau sub pat (daca modelul patului iti permite asta). De asemenea, in spatele unui dulap sau altei piese de mobilier ar mai fi o optiune, asta in cazul in care ai tai nu umbla prea mult prin camera ta. Cel mai sigur este sa iei pachetul cu tine de fiecare data cand iesi, ca masura de precautie.
Mirosul din haine iese daca te plimbi o vreme in aer liber, insa nu prea vei reusi sa il scoti complet. Pentru orice eventualitate, lasa-ti hainele la aerisit cand ajungi acasa, dar ar putea sa batala ochi chestia asta. De pe maini nu prea ai cum sa scoti mirosul. Poti sa incerci sa-l mai estompezi spalandu-te des pe maini, cu sapunuri care miros puternic sau servetele din alea umede. Din cate am observat, mirosul de pe maini iese cel mai greu. In orice caz, este posibil ca la un moment dat sa fii "descoperit", orice ai face, daca esti putin neatent.

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bun loc este in unitatea de la calculator:d daca nu ai laptop, eu le ascund acolo de 2 ani si nimeni nu mi le-a gasit.Un loc mai putin bun ar fi sub pat, daca stai la casa si ai o soba le poti tine acolo pe perioada primaverii/veri/toamnei. cu cu mirosul de pe maine ai putea sa il indepartezi frecanduti niste iarba/frunte de maini. de pe haine singura solutie este aruncatul in masina de spalat. sau sa le spui parintilor ca ai fost la un bar/terasa unde se fumeaz

| Gritsco_Vitalie_1997 a răspuns:

Salut te inteleg. Sincer nu siu unde sa le ascunzi eu le ascundeam in cele m-ai vizibile locuri deoarece l-am mine amindoi parinti fumeaza si ei credeau ca unul din ei lea lasat. de pe miini invatate sa folosesti betisoare de pe copaci )) eu asa am facut cu hainele e ceva mai greu incearca sa ai grij unde bate vintu.

| RoxiRox01 a răspuns:

Poti sa le ascunzi sub pat, printre haine.Si ca sa scapi de miros faci baie si iti speli singur hainele la mana

| SuperWowX44 a răspuns:

Chiar daca raspund cu intarziere sper ca raspunsul va fi de ajutor altor oameni care se vor uita la intrebare, ca sa scapi de miros incearca dezinfectant de maini gasezti la farmacie sau la magazin, inlatura mirosul foarte bine, si de ascuns incearca intr-o jucarie de plus inauntrul ei,, iar mirosul de pe haine se duce daca stai la aer putin, numai cand fumezi ai grija sa nu bata fumul pe tine..cat poti macar...