| Mihaela_Denisa_1994_1CGx a întrebat:

Bună, am o intrebare... un coleg de clasa imi tot aduce flori si acum 2 zile mi.a adus un lantisor credeti ca ma place? Stie ca am iubit de 8 luni si imi tot face complimente... ce pot face? Eu nu sunt atrasa de el si il resping... ce pot face?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca nu-l iubesti dar i-ai primit cadourile se numeste altceva. Ceva cu un cuvant urat. Iar intrebarea este retorica. Orice. si-ar da seama ca te iubeste. Rezolvarea? Fa-ti o introspectie si spune-i omului care este adevarul.

| IsabelaIssa a răspuns:

E clar ca te place, dar daca tu nu-l placi, si mai ales daca ai prieten, nu ii accepta cadourile. Spune-i ca ai prieten si are cine sa iti faca asemenea cadouri, nu poti accepta de la el sau altcineva...

| neutrino a răspuns:

Ai dreptul sa alegi, dupa cum iti spune inimioara ta. Daca baiatul insa nu-ti place, refuza-l politicos si nu mai primi darurile lui. Asa este corect si moral.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De parca tie nu-ti place ca-ti aduce flori si-ti face cadouri.Pe cine incerci sa pacalesti, pisi?
Si intrebarea" credeti ca ma place?" e pusa la misto, stii foarte bine ca are anumite sentimente pentru tine.
Daca nu esti atrasa de el, nu-i da atentie si gata.

| MskDesign a răspuns:

La intrebarea asta poti raspunde doar tu!
In primul rand ar trebui sa stii ca nu e frumos sa accepti astfel de cadouri atat timp cat ai un iubit.Rupe relatia cu iubitul si vezi ce se va intampla.

| NoName0x0 a răspuns:

Nimic... tie nu iti plac cadourile? Accepta.le pana se va satura sa le cumpere! laughing

| Teiubescinsecret a răspuns:

Cu siguranta te place...nu-i poti spune ba lasa-ma, ii vei frange inima, dar ii vei putea explica ca iti iubesti prietenul si ca pe el nu il poti vedea mai mult decat un amic...va intelege crede-ma happy

| YoDenii a răspuns:

Probabil s-a indragostit de tine baiatul tongue
Daca nu esti atrasa de el, explica-i cum sta treaba, cat mai repede, nu de alta dar se amageste degaba.

| dandan964 a răspuns:

Intreaba-l ce vrea de la viata tawinking